Dzielnicowy odwiedził uczniów. O przepisach drogowych i bezpieczeństwie

fot. KPP Nakło
Mrotecki dzielnicowy sierż. #Hubert Gracz spotkał się z uczniami szkoły w Kosowie. Policjant opowiadał o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego.
Sierż. Hubert Gracz, dzielnicowy z mroteckiego komisariatu, w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej, przeprowadził zajęcia dla uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie. W spotkaniu z policjantem udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły z klas 0 – VIII.
Maluchy dowiedziały się wielu informacji na temat przepisów ruchu drogowego. Mowa była o tym, jak właściwie korzystać z drogi, którą jej stroną zgodnie z przepisami można się poruszać i jak się zachowywać w jej obrębie, aby nie stać się uczestnikiem zdarzenia drogowego. Dzielnicowy mówił również o tym, jak bezpiecznie spędzać czas poza domem oraz jak korzystać właściwie z urządzeń na placach zabaw.
Ze starszymi uczniami policjant rozmawiał na temat zagrożeń, jakie można spotkać w sieci internetowej. Zwracał uwagę, iż sieć jest doskonałym narzędziem do nauki, ale niewłaściwe korzystanie z niej może przysporzyć różne problemy. Mundurowy zwracał uwagę na to, by młodzież nie przekazywała nikomu swoich danych osobowych oraz informacji, które mogą zostać wykorzystane do popełnienia na ich szkodę przestępstwa. Uczniowie dowiedzieli się także kim zgodnie z przepisami prawa jest nieletni, jakie ma prawa i jakie obowiązki. Dzielnicowy zaznaczał, iż niewywiązywanie się przez młodzież choćby z obowiązku szkolnego może świadczyć o demoralizacji, a sprawy tego typu kierowane są do sądu rodzinnego. Ponadto mundurowy poinformował młodzież, iż przed sądem rodzinnym odpowiadają także nieletni, którzy łamią prawo i popełniają czyny karalne. Funkcjonariusz wskazał również katalog kar, jakie sąd może nałożyć na nieletniego
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)