Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

25 września 2022

Co zrobić, żeby sytuacja się nie powtarzała? Ptaki zanieczyszczają przystanek

fot. archiwum

fot. archiwum

Co zrobić, żeby zapobiec zanieczyszczaniu przystanku autobusowego w Orlinku przez ptasie odchody? Jarosław Odrobiński ma pomysł. Co na to gmina?

W ostatnim czasie przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy poprosił o posprzątanie ptasich zanieczyszczeń z przystanku autobusowego (wykonanego z czerwonej cegły) w Orlinku. Zaproponował też, co można zrobić, aby sytuacja się nie powtórzyła. – Żeby uniknąć w przyszłości tego niekorzystnego widoku i w pewnym rodzaju czyhającego niebezpieczeństwa dla podróżnych korzystających z tego obiektu, należałoby wykonać podbitkę dachową lub zabezpieczyć dostęp różnego rodzaju gatunków ptactwa poprzez zawieszenie siatki na wystające elementy dachowe – mówi Odrobiński.

Z wyjaśnień Waldemara Chudzika, zastępcy burmistrza Mroczy wynika, że sprzątanie ptasich zanieczyszczeń z przystanku autobusowego w Orlinku jest na bieżąco wykonywane przez pracowników referatu obsługi komunalnej. – Jeżeli chodzi o montaż podbitki lub siatki w celu zabezpieczenia dostępu ptaków, tym samym uniknięcia w przyszłości niekorzystnego widoku i czyhającego niebezpieczeństwa dla osób korzystających z wiaty, to powyższe zabiegi zostaną wycenione, a ich wykonanie będzie uzależnione od możliwości finansowych – odpowiada zastępca burmistrza.

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Mieszkaniec , w dniu 25-09-2022 14:11:02 napisał:

  Oj co za „gówniana” sprawa panie przewodniczący. Naprawdę nie ma Pan poważniejszych tematów takie sprawy można chyba załatwić osobiście lub przez telefon, nie trzeba marnować papieru, a pan tylko pisze, pisze i pisze…

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  Radny, w dniu 25-09-2022 15:18:39 napisał:

  Rudy zawsze będzie fałszywy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  Oburzony , w dniu 25-09-2022 15:57:35 napisał:

  To chyba jakiś żart. Przewodniczący Rady Gminy zajmuje się takimi sprawami ! Jestem bardzo oburzony i zniesmaczony. To już nic innego nie ma Pan do roboty?

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Wyborca , w dniu 25-09-2022 16:23:43 napisał:

  Na litość boską Panie przewodniczący nie widzi Pan co się dzieje dookoła. Wszystko drożej,za chwilę nie będzie Gminy stać na utrzymanie prądu, ogrzewania itp. zresztą jak i innych gmin. A Pan każe zająć się ptasimi kupami? Może wymyśli Pan coś dobrego dla naszej małej ojczyzny a nie tylko dodatkowe wydatki i koszty.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  mrocza, w dniu 25-09-2022 18:15:59 napisał:

  toś tak nikt nie chodzi na ten przystanek

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Antoni94, w dniu 25-09-2022 18:52:40 napisał:

  Pan przewodniczący kabareciarz

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Wielki Ptak, w dniu 27-09-2022 00:05:39 napisał:

  Ostatnio tam defekowałem. Chciałbym czuć się winny, lecz nie potrafię.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Mroczanin, w dniu 27-09-2022 09:26:04 napisał:

  Faktycznie, bardzo pilna sprawa...ptasie odchody. Jakby nie było innych, ważniejszych problemów w gminie.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Zniesmaczony , w dniu 27-09-2022 20:19:13 napisał:

  Może zamiast interesować się fekaliadą na przystanku Radny zainteresuje się 2 km dalej od Orlinka rzeką w Orlu która jest jednym wielkim ściekiem.Zastanawiam się gdzie są ludzie odpowiedzialni za przepompownie.Wszyscy ludzie wiedzą i służby a nikt z tym nic nie robi.Sprawa śmierdzącej i szarej rzeki w której już nic nie pływa zamiatana pod dywan od dwóch miesięcy a ta sytuacja powtarza się corocznie.Ta cała gmina to czysta parodia.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Budowa hal
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)