Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

23 września 2022

Będzie łatwiejszy dostęp do kolei. Z Nakła w kierunku Bydgoszczy i Piły

fot. archiwum

fot. archiwum

Przebudowane przejście podziemne na stacji Nakło nad Notecią #ułatwi łączenie różnych środków transportu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie przejścia i realizację prac budowlanych. Zadanie powstanie dzięki finansowaniu z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021- 2025”.

Na stacji Nakło nad Notecią, na linii kolejowej nr 18 Kutno – Piła Główna, przebudowane zostanie przejście podziemne. Obecnie istniejące, łączące budynek dworca z peronami, zostanie przebudowane i wydłużone, zapewniając dojście do ul. Nowej oraz parkingu Park&Ride. Liczyć będzie około 75 metrów. Przebudowane przejście zapewni integrację różnych środków transportu oraz ułatwi dostęp do kolei podróżnym dojeżdżającym na stację samochodami, komunikacją publiczną oraz rowerami.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na zaprojektowanie oraz realizację prac budowlanych w ramach zadania pn. „Modernizacja przejścia podziemnego na stacji Nakło nad Notecią na linii kolejowej nr 18”. Zakończenie inwestycji planowane jest w II kwartale 2024 r.

Dla lepszej komunikacji kolejowej w woj. kujawsko – pomorskim
Zadanie zostanie sfinansowane z „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”, przedłożonego przez Ministra Infrastruktury. Program został zaktualizowany 15 czerwca 2022 r. uchwałą Rady Ministrów w sprawie przyjęcia sprawozdania z wykonania planu realizacji zadania. Celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, promowanie ekologicznych środków transportu oraz wspieranie polskiej gospodarki. Zaplanowane zadania inwestycyjne umożliwią podróżnym dostęp do kolejowej komunikacji wojewódzkiej i międzywojewódzkiej. Na ten cel przeznaczono 1 mld zł. Środki zostaną wykorzystane m. in. na wybudowanie lub zmodernizowanie przystanków kolejowych, a także sfinansowanie prac związanych z dostępnością miejsc parkingowych dla pasażerów.

W województwie kujawsko – pomorskim na liście podstawowej Programu Przystankowego jest 11 lokalizacji, w tym modernizacja peronu w Grzybnie oraz budowa nowych przystanków Bydgoszcz Okole, Bydgoszcz Zachodnia, Bydgoszcz Osowa Góra, Nakło Nad Notecią Dąbrowskiego, Tuchola (Rudzki Most), Trzeciewnica, Grudziądz Tuszewo, Grudziądz Centrum i Grudziądz Rządz. Na liście rezerwowej znajdują się 3 lokalizacje.

W „Rządowym programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182.

Materiał: Przemysław Zieliński / zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Oceń artykuł: 15 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (8)

  Kaktus, w dniu 23-09-2022 15:01:19 napisał:

  I trzeba było tak od razu zamiast planować jakieś nowe przejścia...

  odpowiedz

  • 2 (16)

  PiSior , w dniu 23-09-2022 16:26:28 napisał:

  To marzenia "wodza" się spełnią, tylko nikt nie będzie z tego korzystał, a pks dodatkowo redukuje kursy! Ciekawe co następne wymyśli, może będzie walczył o dostęp do morza dla nakła to linie oceaniczne będą mogły do wodza zawitać!

  odpowiedz

  • 2 (8)

  CNA, w dniu 23-09-2022 17:25:51 napisał:

  Mamy piękny Architektonicznie dworzec PKP no cóż trochę zapuszczony ale to co czytam to światełko w tunelu może się ziści i będzie pięknie i nowocześnie

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Nieuk na cna, w dniu 23-09-2022 18:17:27 napisał:

  Czytak uważnie CNA, wyremontują peron nie dworzec!

  odpowiedz

  • 3 (13)

  artcom, w dniu 23-09-2022 18:50:29 napisał:

  Będzie następne śmierdzące miejsce z którego strach będzie skorzystać. Zasrany dworzec, zasikane przejście bleee.

  odpowiedz

  • 12 (12)

  pawel, w dniu 23-09-2022 19:44:49 napisał:

  dworzec tez powinni wyremontowac dojezdzam codziennie pociagiem do pracy i jest syf a nie dworzec

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Barbara, w dniu 24-09-2022 18:36:51 napisał:

  Mamy dworzec w fatalnym stanie i od tego trzeba zacząć zmianę. Nie jest on dobrą wizytówką miasta.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anna, w dniu 28-09-2022 15:01:08 napisał:

  Zacznijcie od dworców bo jak spoglądam na ten budynek od 40 lat to szok.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Budowa magazynów
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)