Dziś mamy 26 października 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

29 lipca 2021

152 mln zł trafią do województwa. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

152 mln zł otrzyma województwo kujawsko-pomorskie na# dofinansowanie zadań drogowych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2022r. Wojewoda Kujawsko-Pomorski ogłosił kolejny nabór wniosków.

30 lipca 2021 r. rusza nabór na dofinansowanie zadań drogowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2022r. Nasz region otrzyma na realizację zadań 152mln zł.

- Kwota jaka przypada na nasz region jest podobna jak w ubiegłym roku. Będzie to 152 mln zł. W ramach tych środków dofinansowane zostaną zadania jednoroczne i wieloletnie. Dotychczas podpisaliśmy prawie tysiąc umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To program, który zmienia województwo kujawsko-pomorskie – mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Przedstawiciel rządu w terenie poinformował o ważnych zmianach, jakie zostały wprowadzone do zasad i kryteriów oceny wniosków.

- Ważną zmianą od 2022r. jest to, że po raz pierwszy miasta Bydgoszcz i Toruń będą mogły ubiegać się o takie dofinansowania. Ponadto w tym roku sugerujemy, aby były to projekty remontowe. Oczywiście przebudowy czy budowy też wchodzą cały czas w rachubę, ale to właśnie remonty dróg są bardzo potrzebne – zwrócił uwagę wojewoda.

Dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa Zygmunt Borkowski podkreślił, że kryteria są tak skonstruowane, aby zapewnić dofinansowanie wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego.

- Jeśli chodzi o kryteria, to jest ich 8. Pierwsze kryterium dotyczy poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, drugie zwiększenia spójności sieci dróg publicznych, trzecie najważniejsze to poprawa parametrów technicznych dróg. Z kolei czwarte dotyczy zwiększenia dostępności transportowej dróg. Piąte kryterium to zwiększenie dostępności inwestycyjnej. Promujemy te drogi, które prowadzą do terenów inwestycyjnych, bo to pryncypialna rzecz dla potencjalnych inwestorów. Szóste kryterium dotyczy wyrównywania potencjału społeczno-gospodarczego. Dwa nowe kryteria to: ocena kompletności wniosków i promocja zadań mniejszych, zgłoszonych przez biedniejsze samorządy w naszym województwie – tłumaczył dyrektor.

Gminy i powiaty będą miały, zgodnie z ustawą o RFRD, 1 miesiąc od dnia opublikowania ogłoszenia o naborze na złożenie wniosków. Termin składania wniosków upływa z dniem 30 sierpnia 2021 r.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski podał również wyniki naboru na doświetlenie przejść dla pieszych.

- Jesteśmy po pierwszym naborze i wyniki wykazały, że doświetlonych przejść dla pieszych będzie 119. Zadania będą realizowane przez 51 gmin i 40 powiatów, a łączna kwota dofinansowania opiewa na 8 585 647,00. Co jest niezmiernie istotne poziom dofinansowania z budżetu państwa wszystkich zadań w ramach naboru wynosi aż 80% – mówił.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 86 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (13)

  666, w dniu 29-07-2021 15:28:37 napisał:

  Będzie Ruski Ład dla gmin wspierających i lubiących towarzyszy z nierządu

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Księgowy, w dniu 29-07-2021 16:13:26 napisał:

  Tak zawsze było. Gdy władze dają (dzielą podatki) to w milionach (dużo). Gdy odbierają to szybciutko przeliczają na główkę mieszkańca (mało). Przeliczcie w końcu na jedna osobę i wówczas dowiemy się jaka to manna z nieba na nas leci

  odpowiedz

  • 13 (19)

  Podatnik , w dniu 29-07-2021 18:52:36 napisał:

  Jak się mają 152 mln do 2 mld na rządowa telewizje kłamstwa i nienawiści , mała kropelka.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (8)

  Gnojokok, w dniu 29-07-2021 20:34:14 napisał:

  Rządowa propaganda ustami terenowych funkcjonariuszy usiłuje dzielić pieniądze,których nie ma. Komisja Europejska zapowiedziała, że jesienią zastosuje mechanizm praworządności. Może to oznaczać mniej pieniędzy dla tych, którzy na Wschodzie gardzą demokracją a praworządność obracają w dyktat.Tak ten rząd jest dzisiaj postrzegany w Krajach demokratycznych. Bredzenie dzisiaj i promowanie wielkiej odbudowy-przebudowy w kontekście widma kar jakie czekają Polskę jest manipulacją i cynicznym zakłamywaniem rzeczywistości.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (4)

  pisowska zaraza, tfu..., w dniu 30-07-2021 10:50:19 napisał:

  wyjątkowo toporna propaganda dla ciemnych i nic nie rozumiejących ludzi, czyli wyborców pisobolszewickiego rządu. 152 mln zł na całe województwo- śmiech na sali. Przykładowo remont kilkuset metrowej ulicy w Szubinie ma kosztować ponad 4 mln zł. No to sobie policzcie wyborcy tego złodziejskiego rządu, na ile to wystarczy. O ile potraficie liczyć oczywiście.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Budowa magazynów
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Cytryna
3,99PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)