Dziś mamy 21 kwietnia 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

Ciekawostki

20 kwietnia 2024 8

Szkolenie rezerwistów. Duże zaangażowanie podczas zajęć

W dniach 15-19.04.br. instruktorzy z Brygadowego Zespołu# Szkoleniowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2024 0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 3

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Tydzień dla serca. Wykonuj badania profilaktyczne

Zaczynamy Tydzień dla Serca. Pragniemy zwrócić uwagę #na problem chorób układu sercowo-naczyniowego, ponieważ jest to główna przyczyna zgonów w Polsce.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Wędrówka wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Dużo dobrego humoru

Wczorajszą wędrówkę rozpoczęliśmy #w Bydgoszczy, skąd w piętnastoosobowym składzie wędrowaliśmy wzdłuż Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2024 4

Dzisiaj przypada rocznica Chrztu Polski. Przełomowe wydarzenie

Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe wydarzenie #w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2024 1

Ochrona przed owadami. Środki powinny posiadać pozwolenie na obrót

Chroniąc się przed owadami, często stosujemy produkty# do ich odstraszania. Możemy wybrać repelenty w sprayu, płynie, mleczku, kremie, żelu czy chusteczki.

(czytaj więcej)
09 kwietnia 2024 1

Uratował życie seniora. "W żaden sposób nie czuję się bohaterem"

Kpr. Sebastian Domżalski z Centrum Szkolenia #Wojsk Obrony Terytorialnej został bohaterem. W dniu 22 marca br. żołnierz wracając z jednostki do domu napotkał nieprzytomnego 82-letniego mężczyznę, któremu uratował życie.

(czytaj więcej)
06 kwietnia 2024 1

Dzisiaj Światowy Dzień Zdrowia. Ważna profilaktyka

Światowy Dzień Zdrowia to święto obchodzone corocznie# 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Założeniem tego dnia jest zwrócenie uwagi na najbardziej istotne problemy w obszarze zdrowia publicznego na świecie.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

"Międzynarodowy Dzień Grzeczności za Kierownicą". Kulturalni na drodze

5 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień# Grzeczności za Kierownicą. Święto jest kolejną okazją, aby dotrzeć do świadomości kierujących pojazdami i przybliżyć im problematykę bezpieczeństwa na drogach.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2024 1

Dziś Światowy Dzień Marchewki. Prawdziwa skarbnica witamin

Dziś, w Światowy Dzień Marchewki, chcemy podkreślić nie tylko #smakowite walory tej warzywa, ale także jej ogromne korzyści zdrowotne.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2024 0

Dzisiaj śmigus-dyngus. Skąd wywodzi się ten zwyczaj?

Poniedziałek Wielkanocny nie ma szczególnego #rytu liturgicznego, za to ten drugi dzień Świąt ma bogatą obrzędowość ludową. Zwany jest również Lanym Poniedziałkiem, dniem świętego Lejka, oblewanką, polewanką albo po prostu śmigusem-dyngusem.

(czytaj więcej)
31 marca 2024 0

Pomysły na wielkanocne zabawy. Jak wypełnić czas najmłodszym?

Jak dobrze wiemy dla dzieci długie rozmowy rodziców, dziadków podczas świąt #mogą być nudne. Warto znać kilka pomysłów na wielkanocne zabawy, do których można użyć pisanek.

(czytaj więcej)
29 marca 2024 0

Wkrótce Światowy Dzień Autyzmu. Bezpłatne konsultacje

W Światowym Dniu Świadomości Autyzmu# (obchodzonym 2 kwietnia) wiele budynków zostaje symbolicznie oświetlonych na niebiesko i różowo, a także w wielu szkołach i instytucjach zakładamy elementy stroju w tych kolorach. Jest to wyraz solidarności z osobami z autyzmem i ich rodzinami, ale także ważna próba zwrócenia uwagi społeczeństwa na potrzebę większej empatii, tolerancji i zrozumienia dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

(czytaj więcej)
29 marca 2024 1

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 3

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
27 marca 2024 0

Ujawniono kilka sztuk niewybuchów. Pochodzą z czasów II Wojny Światowej

Podczas prac polowych w #Dużej Cerkwicy zostały znalezione niewybuchy pochodzące z okresu II Wojny Światowej. Niebezpieczne znaleziska do czasu przyjazdu saperów zabezpieczyli policjanci. Funkcjonariusze ostrzegają, że takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić !!!

(czytaj więcej)
21 marca 2024 0

Światowy Dzień Zespołu Downa. Symbolem kolorowe skarpetki

Od kilkunastu lat, 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień #Zespołu Downa zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Został on ustanowiony w 2005 roku.

(czytaj więcej)
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Szkolenie rezerwistów. Duże zaangażowanie podczas zajęć

W dniach 15-19.04.br. instruktorzy z Brygadowego Zespołu# Szkoleniowego 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolili na Jachcicach rezerwę pasywną.

(czytaj więcej)
0

Kwiecień plecień. Poranne opady śniegu zaskoczyły mieszkańców

W kcyńskiej gminie dziś rano #padał śnieg z deszczem i to dość intensywnie. Za oknem przez kilkanaście minut panowała iście zimowa aura.

(czytaj więcej)