Dziś mamy 6 lipca 2022, środa, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

Zajęć i atrakcji nie brakuje. Uczniowie odbywają staż w Słowenii

fot. pow.

fot. pow.

Dziewiąty dzień naszych staży w Słowenii rozpoczęliśmy od# zajęć praktycznych, podczas których jedna grupa zajęła się przygotowaniem czterech rodzajów ciasteczek, a druga przyrządziła bułeczki, "warkocze", rogaliki z makiem oraz pizzerinki. Po przygotowaniu i upieczeniu tych wyrobów, mieliśmy możliwość degustować przygotowane przez nas wypieki.

Po lunchu udaliśmy się na lekcję muzyki, gdzie wraz z uczniami szkoły Biotehniski Center Naklo śpiewaliśmy ich ludową piosenkę, a my (bez próby) zaprezentowaliśmy im piosenkę w języku polskim.

Następnie wraz z nauczycielką szkoły Mojcą Logar pojechaliśmy do Brezji, gdzie obejrzeliśmy Bazylikę Marije Pomagaj. Obecnie Sanktuarium przeżywa prawdziwy renesans. Każdego roku świątynia odwiedzana jest przez coraz to większe rzesze pielgrzymów i wiernych z całego kraju. W 1996 roku Brezje odwiedził podczas jednej ze swoich pielgrzymek papież Jan Paweł II. Potem  poszliśmy na dwugodzinny spacer do lasu, którego celem było obejrzenie malowniczych wodospadów.

Materiał: Wiktoria Nowak, Weronika Kiestrzyn - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu 

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)