Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2022

Ważna rocznica dla mieszkańców Mroczy. Delegacje oddały hołd

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

22 stycznia mrotecka społeczność obchodzi rocznicę powrotu# Mroczy do Macierzy. W tym roku była to 102. rocznica. Z tej okazji delegacje złożyły symboliczne kwiaty 24 stycznia pod obeliskiem na skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej i ul. Kościuszki.

Pod Obeliskiem „100. Rocznicy powrotu Mroczy do Macierzy 1920-2020, 22.01.2020” kwiaty złożyły: Delegacja Rady Miejskiej w Mroczy: Przewodniczący RM – Jarosław Odrobiński, Wiceprzewodniczący RM – Jarosław Okonek i Radny – Andrzej Brzóska oraz Delegacja Urzędu Miasta  i Gminy w Mroczy: Zastępca Burmistrza MiG – Waldemar Chudzik, Sekretarz MIG – Renata Jesionowska-Zawieja i Komendant SM – Jacek Ćwikła.

Materiał: Ewelina Musiał - UMiG Mrocza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)