Dziś mamy 24 marca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

29 stycznia 2023

Walczyli o tytuł "Najlepszego Juniora”. Feryjny Turniej Szachowy

fot. powierzone

fot. powierzone

W sobotę, 28 stycznia 2023 roku po raz siódmy młodzi entuzjaści szachów przyjechali do Mroczy# gdzie na Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się VII Feryjny Turniej Szachowy dla juniorów o Puchar Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza.

Równolegle w Mroczy odbyły się jednocześnie 3 turnieje:
• Turniej A – dla Juniorów posiadających IV lub wyższą kategorię – z czasem 12’+4’’ na zawodnika, 7 rund
• Turniej B – dla zawodników z V lub bez kategorii – z czasem 30’ na zawodnika, 5 rund.
• Turniej C – Turniej przewidziany z myślą dla opiekunów i rodziców – z czasem 12’+4’’, 7 rund.

Na turniej szachowy, przybyło łącznie 74 zawodników, z takich miast jak: Mrocza, Bydgoszcz, Szubin, Barcin, Zlotów, Tuchola, Osielsko, a także Grudziądz, Poznań, Gniezno, Kalisz, Gdynia, Toruń, Chojnice. W turnieju udział wzięło również kilku graczy narodowości Ukraińskiej.

Oficjalnie turniej rozpoczęli: prezes Klubu LUKS Feniks Mrocza – Marcin Klebs, oraz Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji - Marian Wiśniewski. Turniej poprowadził sędzia Centralnej Klasy Państwowej – Mirosław Kozielski.

Od początku turnieju zawodnicy zawzięcie walczyli o tytuł „Najlepszego Juniora”. Ostatecznie tytuł ten, dzięki lepszej punktacji pomocniczej, przypadł Michałowi Góreckiemu (LKS "Chrobry" Gniezno). Drugie miejsce przypadło Wiktorowi Haluja (KSz "LECH-WSUS Poznań), a trzecie miejsce na podium zajął Jakub May (KSz "LECH-WSUS Poznań).

W Turnieju B pierwsze trzy miejsca wyglądały następująco: 1. miejsce – Dominik Klejdysz (Ósemka Chojnice), 2 miejsce - Oliwier Nawrot (MDK 5 Bydgoszcz), 3 miejsce – Paweł Wiśniewski (Bydgoszcz). W tym turnieju była możliwość podwyższenia swojej kategorii szachowej co udało się sporej liczbie osób.

W Turnieju C brało udział 12 zawodników. Dla niektórych była to pierwsza styczność z szachami. Wyniki nie były zaskakujące najlepszy był Radosław Kilar (KSach "Jedynka" Złotów). Za nim na podium miejsca zajęli Roman Terekhov (BKS "Chemik" Bydgoszcz) oraz Mirosław Kozak (KSzach "Jedynka" Złotów).

Jak zawsze na turnieju panowała rodzinna atmosfera, dostępny był bar kawowo-herbaciany, a dla każdego zawodnika została zapewniona nagroda w postaci drobnego upominku.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, życzymy jak najlepszych wyników w kolejnych turniejach i zapraszamy na kolejne szachowe zmagania do Mroczy.

Materiał: Mirosław Kozielski

Oceń artykuł: 37 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Mózg, w dniu 29-01-2023 23:01:38 napisał:

  Szczere GRATULACJE :). Skoro siłownia jest dla mięśni do SZACHY są dla MÓZGU. Bardzo Proszę o zatrzymanie BRAKU rozwoju gry w Gminie NAKŁO i SADKI przez Pana Prezesa KPZSzach.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  szachista , w dniu 30-01-2023 11:52:23 napisał:

  Nakło faktycznie jest teraz szachową pustynią...szkoda

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Metryczka dziecka A4
20PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Personalizowane zaproszenia na I komunię świętą
4,00PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)