Dziś mamy 6 lutego 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

18 listopada 2022

Utwory poetyckie i podróż po Polsce. Wyjątkowy dzień

fot. powierzone

fot. powierzone

Czwartek 10 listopada był w Szkole Podstawowej w Witosławiu wyjątkowym dniem, gdyż obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej i odśpiewaliśmy hymn państwowy.

Później uczniowie usłyszeli kilka słów na temat burzliwej historii naszego kraju, zastanawiali się nad tym, co oznacza słowo niepodległość i mówili, z czym kojarzy im się słowo Polska. Posłuchali też utworów poetyckich z muzyką i malowniczymi krajobrazami w tle,  zaprezentowanych przez koleżanki z VI klasy. Dowiedzieli się, co ciekawego można zobaczyć w naszej ojczyźnie i ... wyruszyli w podróż po Polsce. Odwiedzając kolejne regiony (prezentowane przez poszczególne klasy), podziwiali m.in. tańce góralskie, odpoczywali pod mazowiecką wierzbą, dowiedzieli się, jak zrobić kluski śląskie, smakowali poznańskie rogaliki, słuchali relaksującego szumu Morza Bałtyckiego, przekonali się, jakie ryby żyją w mazurskich jeziorach, rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą Małopolski , a także sprawdzili, jakie atrakcje turystyczne czekają na nich na Kujawach.

To był bardzo pouczający dzień.

Materiał: Anna Nowakowska 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)