Dziś mamy 6 grudnia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

20 września 2020

Uroczyście otwarto Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji w Minikowie

fot. KPODR Minikowo / MAG

fot. KPODR Minikowo / MAG

20 września w Minikowie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji oraz #nadanie wspomnianemu Centrum imienia Leona Janty Połczyńskiego.

W pierwszej kolejności głos zabrał dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Ryszard Zarudzki, który powitał wszystkich przybyłych, w tym szczególnie wnuka patrona profesora Stanisława Tyszkiewicza. Na uroczystości obecni byli także radni poszczególnych szczebli, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, dyrektorzy jednostek doradztwa, przedstawiciele szkół rolniczych i licznych instytucji. Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji to również uczelnie rolnicze, w związku z tym na uroczystości orzybyli także rektor i dziekani rolniczych wydziałów. Obecni byli również rolnicy. – Bardzo się cieszę, że ta reprezentacja, która tutaj jest dzisiaj jest świadectwem, że zarówno nasze instytucja pracujące na rzecz rolnictwa w osobach pana prezesa wiceprezesa, agencji restrukturyzacji, krajowy ośrodek wsparcia rolnictwa, pozostałe instytucje, wszyscy działamy na rzecz tego, dla którego służymy i naszą pracę realizujemy. To Centrum ma swój wymiar, nie tylko nasz regionalny, gdzie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego jest tym puntem transmisyjnym – mówił. Następnie podziękował ministrowi Janowi Ardanowskiemu, który nie mógł być obecny na dzisiejszej uroczystości, ale zawsze przywiązuje dużą wagę do takich wydarzeń. Na uroczystości z powodów zdrowotnych nie było także wiceministra rolnictwa Ryszarda Kamińskiego, któremu również dziękowano.

Po słowach wstępu wnuk patrona profesor Stanisław Tyszkiewicz wraz z dyrektorem KPODR w Minikowie Ryszardem Zarudzkim odsłonili pamiątkową tablicę. Następnie przystąpiono do uroczystego otwarcia Centrum. Wstęgę przecięli Stanisław Tyszkiewicz, Wojciech Majzesowicz, Ryszard Zarudzki oraz Lidia Lewandowska.

Po najważniejszych punktach uroczystości, goście zaproszeni zostali na salę, gdzie odbyła się dalsza część.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc drogowa
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Meble pokojowe
Test amortyzatorów
Makijaż ślubny
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
0

Zimowa dieta też może być pełna warzyw. Sezon na jarmuż i brukselkę

Wiosenne i letnie miesiące rozpieszczają nas ogromem świeżych warzyw i owoców. #Chrupiący szczypiorek, wyrazista rzodkiewka, wykwintne szparagi, pachnące słońcem pomidory i ogórki… Wymieniać można długo! Nie oznacza to jednak, że zimą jesteśmy skazani wyłącznie na mrożonki i przetwory, które udało się zrobić w sezonie wakacyjnym. Istnieją warzywa, które właśnie o tej porze roku smakują i prezentują się na talerzach najlepiej. Najwyższa pora docenić smak i wszechstronność jarmużu oraz brukselki.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)