Dziś mamy 25 stycznia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2021

Uczniowie z wizytą w mroteckim urzędzie. Ciekawa lekcja WOS-u

fot. Ewelina Musiał - UMiG w Mroczy

fot. Ewelina Musiał - UMiG w Mroczy

24 listopada w ramach zajęć edukacyjnych z edukacji dla# bezpieczeństwa i wiedzy o społeczeństwie uczniowie klasy VIIIA z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie wraz z wychowawcą klasy P. Barbarą Kotulską zapoznali się z funkcjonowaniem samorządu gminnego oraz zarządzania kryzysowego.

Tematyka zajęć „wyjazdowych” obejmowała zagadnienia związane z Radą Miejską – organem stanowiącym gminy (zadania i uprawnienia Rady Miejskiej w Mroczy przedstawione w sali sesyjnej im. Burmistrza Seweryna Ciążyńskiego) oraz organu wykonawczego gminy tj. Burmistrza MiG Mrocza (struktura i zadania Urzędu i Miasta Gminy w Mroczy). Prelekcje na w/w temat obejmowały również te związane z funkcjonowaniem Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Obrony Cywilnej, sytuacji kryzysowych, Straży Miejskiej w Mroczy, budżetu gminy itp. W rolę przewodników i zarazem nauczycieli wcielili się Sekretarz MiG Mrocza P. Renata Jesionowska-Zawieja, Skarbnik MiG Mrocza P. Natalia Zmudzińska, Komendant SM w Mroczy P. Jacek Ćwikła, P. Barbara Modrzejewska – Stanowisko ds. Obronnych, Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej w UMiG w Mroczy oraz Przewodniczący RM w Mroczy Jarosław Odrobiński jednocześnie koordynator przedsięwzięcia – nauczyciel w/w przedmiotów w szkole. Na zakończenie pobytu uczniowie otrzymali drobne promocyjne upominki, wcześniej klasowa „trójka” wręczyła Pani Sekretarz Podziękowanie za bardzo miłe i serdeczne przyjęcie.

Ostatnim miejscem, z którymi zapoznała uczestników podróży do Mroczy Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Mroczy P. Natalia Ziółkowska była wspomniana biblioteka oraz mrotecka Izba Pamięci im. „Bohaterów Walk o Niepodległą”. Po czym nastąpił powrót do szkoły.

Materiał: Jarosław Odrobiński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

60% Polaków deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem

Mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje# czołową pozycję. Choć nie każdy ma tę świadomość, wpływa bezpośrednio na jakość życia. Tymczasem z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nas na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym w praktyce świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja mieszkaniowa polskiego społeczeństwa jest problemem, z którym od lat borykają się kolejne rządy. Mimo że mieszkań przybywa, nadal popyt przewyższa podaż.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)