Dziś mamy 26 maja 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2022

Uciekły podczas spaceru. Mundurowi nie potrzebowali wiele czasu, aby je znaleźć

fot. policja.gov.pl

fot. policja.gov.pl

Niespełna dwie godziny zajęło mundurowym z posterunku w# Sadkach zatrzymanie nastolatek, których ucieczkę zgłosili pracownicy placówki wychowawczej. Nieletnie zgodnie z decyzją sądu trafiły pod opiekę wychowawców.

Wczoraj (20.01.22) na stanowisko kierowania nakielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od pracowników placówki wychowawczej, że trzy podopieczne uciekły podczas spaceru, mimo iż decyzją sądu powinny przebywać w ośrodku.

Nieletnie zostały zarejestrowane w policyjnych systemach jako poszukiwane, a o ich ucieczce dyżurny powiadomił wszystkich policjantów pełniących służbę na terenie powiatu.

Mundurowi z posterunku w Sadkach, których dyżurny skierował w rejon, gdzie ostatnio widziane były nastolatki, skrupulatnie kontrolowali wszystkie miejsca, w których mogły się one ukryć. Długo nie trwało, jak zauważyli trzy dziewczyny, które wyglądem przypominały uciekinierki.

Nieletnie, jak tylko spostrzegły radiowóz, rzuciły się do ucieczki. Na nic się to zdało, gdyż szybko zostały zatrzymane. Sprawdzenie ich personaliów w policyjnej bazie potwierdziło, że 17-latka oraz dwie 16-latki są poszukiwane i powinny przebywać w placówce wychowawczej. Tam też, po niespełna dwóch godzinach od ucieczki, zostały przekazane.

Materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz - p.o. oficera prasowego KPP w Nakle 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  owczarek, w dniu 21-01-2022 11:14:25 napisał:

  Po śladach na śniegu doszli.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Chodowca, w dniu 21-01-2022 14:26:26 napisał:

  Odpowiednią rasa psa

  odpowiedz

  • 5 (5)

  wypasacz świń, w dniu 21-01-2022 17:30:47 napisał:

  No proszę Was..."uciec" to może krowa z pastwiska,lub świnia z chlewika ;-) One co najwyżej jeżeli to prawda to jedynie się oddaliły.A tak na marginesie znowu te Sadki.Co robi Kuratorium Oświaty-kiedy w ośrodku obiecana kontrola i wymiana kadry.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Ewa, w dniu 21-01-2022 21:52:43 napisał:

  Tam ciągle taka sytuacja się powtarza.... może ktoś by w końcu skontrolował tą placówkę i wychowawców....

  odpowiedz

  • 0 (0)

  rodzic, w dniu 24-01-2022 19:25:03 napisał:

  kADRY kORONOWA ROSNĄ BEZ ŻADNYCH INTERWENCJI,WSZYSTKO ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW,UBRANE,NAKARMIONE,ŻADNEJ PRACY I WYSIŁKU.RESOCJALIZACJA IDZIE W ZŁYM KIERUNKU.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Turystyka w Kujawsko-Pomorskim. Wzrosła liczba udzielonych noclegów

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do# roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych.

(czytaj więcej)
0

Mija 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej. Przypominamy jej życiorys

23 maja przypada 180. rocznica urodzin sławnej poetki# – Marii Konopnickiej, która była również tłumaczką, publicystką oraz działaczką społeczną i narodową.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)