Dziś mamy 9 czerwca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

17 marca 2023

Turniej wiedzy o bezpiecznym Internecie. Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

W dniu 9 marca br. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu odbył się Turniej #wiedzy o bezpiecznym internecie.

Uczniowie klas IV-VIII mieli okazje m.in. sprawdzić swoją wiedzę zdobytą wcześniej podczas zajęć z informatyki i godzin wychowawczych, w temacie Netykiety – czyli zasad bezpiecznego korzystanie z zasobów internetu, a także poznania skutków przyzwolenia na hejtowanie i bierne przyglądanie się jak koleżanka/kolega stają się ofiarą wyśmiania, poniżenie przez innych w przestrzeni sieci internetowej. Wiedzę na temat bezpiecznego korzystania ze sprzętu wysokiej technologii (tj. smartfon, tablet, komputer) zweryfikował Turniej wiedzy…, w którym reprezentacji poszczególnych klas odpowiadali na wylosowane pytania. Uczniowie po zakończeniu zajęć stwierdzili, iż z pewnością do tematu związanego z bezpiecznym korzystaniem z internetu należy powracać, bo niebezpieczeństw, tzw. pułapek związanych z nadmiernym i nieprawidłowym korzystaniem z internetu jest wiele…

Materiał: Anna Nowakowska / SP Witosław

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wesele sporym wydatkiem. W jaki sposób i na czym można zaoszczędzić?

Koszty organizacji ślubu i wesela rosną z roku na rok. Wiele osób poszukuje sposobów, by #zaoszczędzić. Jak wynika z naszych analiz, obecnie za „talerzyk” płacimy od 250 do nawet 500 złotych. W Polsce zwykle organizowane są przyjęcia na średnio 80 do 100 osób, choć niektóre pary planują huczne wesela nawet dla 300 gości. Wesele to zwykle spory wydatek w domowym budżecie. Podpowiadamy, w jaki sposób zaoszczędzić i na czym.

(czytaj więcej)
0

Idealny składnik diety odchudzającej. Sprytne sposoby na jajka w stylu fit

Jajko to produkt powszechnie znany i lubiany, chętnie spożywany osobno, ale także jako #dodatek czy element wielu potraw. Stanowi również idealny składnik diety dla osób, które pragną zrzucić parę kilogramów lub być fit dzięki codziennym aktywnościom czy uprawianiu sportu.

(czytaj więcej)
0

"Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. O czym należy pamiętać?

Przed rozpoczęciem ferii zachęcamy do zapoznania się z# „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

(czytaj więcej)
0

Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności. Ustanowiony w 2018 roku

Już po raz piąty, 7 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień #Bezpieczeństwa Żywności. W tym roku hasło przewodnie to „Standardy żywnościowe ratują życie”.

(czytaj więcej)