Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

06 lipca 2022

Termin się skończył. Która gmina najlepiej wywiązała się z obowiązku?

fot. pixabay

fot. pixabay

Ostatniego dnia czerwca zakończyło się obowiązkowe składanie deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Czy mieszkańcy powiatu nakielskiego zgłosili swoje źródła ciepła?

W ubiegłym roku uruchomiona została Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Ewidencja ta miała na celu zebranie informacji na temat źródeł ciepła w budynkach. Złożenie takiej deklaracji było obowiązkowe dla wszystkich budynków powstałych przed 1 lipca 2021 roku. Składali je właściciele oraz zarządcy budynków zarówno mieszkalnych, jak i niemieszkalnych. Można je było składać w urzędach gmin czy przez stronę internetową do 30 czerwca. Ewidencja źródeł ciepła pozwoli bardziej skutecznie dążyć do ich wymiany, w celu poprawy jakości powietrza. Dane zbiera Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Jak wynika ze statystyk, w wielu gminach na terenie Polski poziom wypełnienia deklaracji został osiągnięty w stu procentach. W gminach naszego powiatu najlepiej poradzili sobie z tym obowiązkiem mieszkańcy gminy Mrocza. Wpłynęło tam aż 81% deklaracji. Najgorzej wypadły gminy: Kcynia i Sadki, gdzie wpłynęło 60% i 61% deklaracji. Szczegółowe dane dotyczące liczby deklaracji składanych w gminach powiatu ujmuje zestawienie. 

Gmina Liczba adresów do deklaracji CEEB Liczba złożonych deklaracji Udział procentowy
Kcynia 3409 2075 60%
Mrocza 1917 1553 81%
Nakło  5035 3376 67%
Sadki 1921 1188 61%
Szubin 6810 5228 76%
Oceń artykuł: 3 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • -7 (9)

  Fred, w dniu 06-07-2022 13:17:42 napisał:

  To jest obowiązek właścicieli nieruchomości, a nie Gminy.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (9)

  nakiel, w dniu 06-07-2022 15:47:20 napisał:

  No to teraz czas na surowe kary dla mieszkańców którzy tego nie zrobili

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 13 (13)

  mieszkaniec, w dniu 06-07-2022 18:56:44 napisał:

  Problem polega na tym że przy tych cenach nośników energii mieszkańcy na gwałt przerabiają instalacje na palenie wszystkim co się da. Bo niewielu jest stać na tzw ekologiczne nośniki energii. Ja właśnie zdemontowałem piec na ekogroszek montują zwykłego kopciucha na wszystko. Sorry ale ceny energii elektrycznej, oleju opałowego, gazu i ekogroszka nie są na kieszeń zwykłych mieszkańców.

  odpowiedz

  • 7 (13)

  serdek, w dniu 06-07-2022 19:41:30 napisał:

  ludzie nie kupią nawet tego tańszego węgla bo się nie zarejestrowali bo nie wiedzą jak. Gminy nie pomogły ludziom ok nie musiały ale po to właśnie siedzą na tych stołkach

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 6 (6)

  ss, w dniu 06-07-2022 21:52:25 napisał:

  Ekologia jest dla bogatych. Podobnie z samochodami elektrycznymi!dla biednych zostały plastyki i opony, no moze jeszcze chrust

  odpowiedz

  • 5 (7)

  emeryt, w dniu 07-07-2022 05:01:27 napisał:

  takie spisy robiła komuna po wojnie

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Balbina, w dniu 07-07-2022 08:25:43 napisał:

  A moje pytanie, po co był spis powszechny???, w którym zaznaczało się adres zamieszkania i sposób ogrzewania. Znowu podwójna papierologia.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (8)

  CNA, w dniu 07-07-2022 10:38:07 napisał:

  same filozofy , gmina nie wykonała zadania - puknijcie się w głowę , wszędzie była informacja na okrągło , w gminie , sołectwach , na każdym zebraniu się o tym mówiło , na FB , na BIP itd .! lenistwo i tyle , nie brak informacji !

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Budowa hal
Ramki ślubne
39,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)