Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

26 września 2022

Szczególny dzień w życiu kadetów. Ślubowanie klas mundurowych

fot. D. Matuszak

fot. D. Matuszak

Na terenie 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej odbyło się # ślubowanie uczniów klas mundurowych Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

22 września 2022 r. zapisuje się na kartach jako szczególny dzień w życiu kadetów klas mundurowych Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego (BZDZ). Przygodę z mundurem rozpoczęli wcześnie, bo już w szkole. Ślubowanie to lekcja patriotyzmu, to nauka szacunku dla flagi narodowej, hymnu, sztandaru, a także uszanowania munduru.

To już dziewiąty raz mury 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej (1BLog) gościły uczniów klas pierwszych Technikum Mundurowego BZDZ, składających ślubowanie. Zgodnie z planem współpracy z organizacjami pozarządowymi i partnerami społecznymi 1 Batalion Logistyczny, jednostka bezpośrednio podległa 1BLog współpracuje ze Szkołą Techniczną przy Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego już od 2013 roku.

W uroczystościach na brygadowym placu apelowym stawili się uczniowie profilowanych klas mundurowych o specjalnościach: wojskowej, policyjnej oraz straży pożarnej. Przysięgę złożyło 250 kadetów z Bydgoszczy, Kołaczkowa, Ciechanowa oraz Mroczy.
Ceremonię rozpoczęto meldunkiem, który przyjął dowódca 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej płk Witold Bartoszek. Podczas swego przemówienia pogratulował kadetom podjętej decyzji pobierania nauki w klasach mundurowych i zaznaczył, że to jest nasza przyszłość mająca wpływ na budowanie odporności Państwa. Tożsamość narodowa zbudowana przez dziedzictwo pokoleń, patriotyczne wychowanie oraz duma z bycia Polakiem to integralne elementy stanowiące fundament naszego bezpieczeństwa.
Wśród zgromadzonych głos zabrał Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik oraz Prezes Zarządu Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenia Paweł Duzdowski.

Uroczysta defilada przed trybuną honorową oraz złożenie meldunku o zakończeniu uroczystości zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym było ostatnim akcentem uroczystego ślubowania. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z rodzicami udali się wojskową grochówkę.

materiał: Oficer prasowy 1BLog, kpt. Justyna Kwiatkowska
 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Ja , w dniu 26-09-2022 14:18:17 napisał:

  Dlaczego nie uczucie się pozadngo fachu

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Zyga, w dniu 26-09-2022 21:25:01 napisał:

  Nawet beretów nie umieją założyć. Dlaczego nikt im nie pokaże?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)