Dziś mamy 1 października 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

26 września 2022

Szczególny dzień w życiu kadetów. Ślubowanie klas mundurowych

fot. D. Matuszak

fot. D. Matuszak

Na terenie 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej odbyło się # ślubowanie uczniów klas mundurowych Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

22 września 2022 r. zapisuje się na kartach jako szczególny dzień w życiu kadetów klas mundurowych Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego (BZDZ). Przygodę z mundurem rozpoczęli wcześnie, bo już w szkole. Ślubowanie to lekcja patriotyzmu, to nauka szacunku dla flagi narodowej, hymnu, sztandaru, a także uszanowania munduru.

To już dziewiąty raz mury 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej (1BLog) gościły uczniów klas pierwszych Technikum Mundurowego BZDZ, składających ślubowanie. Zgodnie z planem współpracy z organizacjami pozarządowymi i partnerami społecznymi 1 Batalion Logistyczny, jednostka bezpośrednio podległa 1BLog współpracuje ze Szkołą Techniczną przy Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego już od 2013 roku.

W uroczystościach na brygadowym placu apelowym stawili się uczniowie profilowanych klas mundurowych o specjalnościach: wojskowej, policyjnej oraz straży pożarnej. Przysięgę złożyło 250 kadetów z Bydgoszczy, Kołaczkowa, Ciechanowa oraz Mroczy.
Ceremonię rozpoczęto meldunkiem, który przyjął dowódca 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej płk Witold Bartoszek. Podczas swego przemówienia pogratulował kadetom podjętej decyzji pobierania nauki w klasach mundurowych i zaznaczył, że to jest nasza przyszłość mająca wpływ na budowanie odporności Państwa. Tożsamość narodowa zbudowana przez dziedzictwo pokoleń, patriotyczne wychowanie oraz duma z bycia Polakiem to integralne elementy stanowiące fundament naszego bezpieczeństwa.
Wśród zgromadzonych głos zabrał Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik oraz Prezes Zarządu Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenia Paweł Duzdowski.

Uroczysta defilada przed trybuną honorową oraz złożenie meldunku o zakończeniu uroczystości zgodnie z Ceremoniałem Wojskowym było ostatnim akcentem uroczystego ślubowania. Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Wojskowa z Bydgoszczy.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z rodzicami udali się wojskową grochówkę.

materiał: Oficer prasowy 1BLog, kpt. Justyna Kwiatkowska
 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Ja , w dniu 26-09-2022 14:18:17 napisał:

  Dlaczego nie uczucie się pozadngo fachu

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Zyga, w dniu 26-09-2022 21:25:01 napisał:

  Nawet beretów nie umieją założyć. Dlaczego nikt im nie pokaże?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)