Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

09 września 2022

Symboliczne przecięcie czerwonej wstęgi. Niepubliczna szkoła otwarta

fot. powierzone

fot. powierzone

31 sierpnia w Niepublicznej placówce Mini Akademia w # Mroczy odbyło się uroczyste pożegnanie wakacji, co nie stanowiło jedynego - tego dnia wydarzenia. Dyrekcja wraz z kadrą Mini Akademii entuzjastycznie przywitała Rodziców oraz Dzieci w nowej placówce w Mroczy na wielkim otwarciu.

To właśnie na ten dzień zaplanowano wówczas otwarcie Niepublicznego Przedszkola Mini Akademia wraz z placówką Niepublicznej Szkoły Podstawowej.

Od roku miejscowość cieszy się nowoczesnym budynkiem wraz z innowacyjnym wyposażeniem. Na czele europejskich standardów bytowych - wykwalifikowana kadra m.in. w kierunku niepełnosprawności. Rok szkolny 2022/2023 przyniósł możliwość edukowania dzieci w prywatnej szkole podstawowej również przy ulicy Postępu 1.
Placówka dysponuje dużymi salami dydaktycznymi, salą gimnastyczną, salą do integracji sensorycznej, gabinetem logopedycznym, psychologicznym, „Małpim Gajem” - wewnątrz placówki, dużym placem zabaw  - zewnętrznym, dostosowanym i rozbudowanym dla dzieci od 2,5 do 10 roku życia, jak i dużym osobnym boiskiem do
wiczeń.
 
Uroczystość otwarcia obfitowała w moc atrakcji, wzruszeń oraz dobrych słów od zaproszonych osobistości. Pani dyrektor Barbara Szurik przywitała wszystkich gości, a w szczególności dzieci. Dziękowała rodzicom, za powierzenie jej największych skarbów jakim są ich dzieci, za zaufanie jakim ją obdarzyli i całą kadrę pedagogiczną placówki.

Placówka gościła m.in. Panią Dyrektor GZOO Alicję Babiarz-Synakiewicz - w imieniu swoim, jak i Zastępcy Burmistrza Miasta Mrocza, Mentor placówki Panią Doktor Małgorzatę Karwowską, Proboszcza parafii - księdza Wojciecha Cierniaka a także wspaniałe Dzieci uczęszczające do placówek wraz z Rodzicami i opiekunami. Otwarcie przyświeciły słowa Pani Doktor zawarte w cytacie wraz z komentarzem - „Szczęśliwe dziecko to szczęśliwy rodzic, a szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko, a to miejsce jest tego przykładem - możecie być Państwo szczęśliwi, bo Państwa dziecko jest dobrze zaopiekowane”. Placówka zapewnia podmiotowe podejście do Dziecka w klimacie wielowymiarowego rozwoju.

Zwieńczeniem oficjalnych przemówień było przecięcie symbolicznej czerwonej wstęgi przez Dzieci przedszkolne oraz pierwsze Uczennice szkoły podstawowej. Placówka zapewniła też wiele atrakcji w postaci dmuchańców zlokalizowanych na boisku szkolnym, malowania twarzy, jak również możliwość degustacji przez wszystkich słodkich i wytrawnych przekąsek, posiłków, przygotowanych przez niezawodną kadrę kuchenną placówki.

materiał: Natalia Ambroziak - wicedyrektor placówki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)