Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

23 września 2022

Rościmin podzielił fundusz sołecki. Najwięcej na zakup kruszywa

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 20 września br. w świetlicy wiejskiej w Rościminie# o godzinie 18: 00 odbyło się zebranie wiejskie, które poprowadził sołtys sołectwa Henryk Kimber.

W zebraniu uczestniczyło 19 uprawnionych mieszkańców, a także zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza Pan Waldemar Chudzik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Pan Jarosław Okonek, Radny Rady Miejskiej w Mroczy Pan Arkadiusz Lange, Radny Rady Miejskiej w Mroczy i jednocześnie mieszkaniec Rościmina Pan Krzysztof Leper.

Na początku Sołtys przedstawił sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej za okres między zebraniami, do którego nie było uwag. Nie przewidziano zmian w funduszu sołeckim na 2022 rok.

Następnie rozdysponowano funduszu sołecki na 2023 r. Środki w wysokości 25.149,29 zł przeznaczono na realizację następujących przedsięwzięć:
– Zakup tablicy ogłoszeniowej – 2 tys. 500 zł,
– Organizacja imprez integracyjnych mieszkańców sołectwa – 5 tys. zł,
– Utrzymanie i promowanie tradycji pożarniczych OSP Rościmin – 2 tys. 500 zł,
– Doposażenie świetlicy wiejskiej w Rościminie – 2 tys. 500 zł,
– Renowacja placów zabaw – 2 tys. 000 zł,
– Wynajem świetlicy wiejskiej – 500 zł,
– Zakup kruszywa na utwardzenie dróg gminnym w sołectwie Rościmin – 10 tys. 149,29 zł.

Głównym tematem wolnych wniosków był stan dróg gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich (m. in. dróg wojewódzkich nr 243 i 241). Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza omówił na jakim etapie jest projekt drogi gminnej relacji Rościmin – Wiele oraz przedstawił wstępne plany dotyczące zagospodarowania terenu przy plaży w Rościminie. Następnie Sołtys wyjaśnił najważniejsze zmiany w statucie sołectwa.

Na koniec Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza zwrócili się do mieszkańców o wyrozumiałość w tych trudnych czasach, gdzie koszty projektów i robót budowlanych są przeszacowane oraz drastycznie wzrastają koszty utrzymania obiektów, m.in. koszty ocieplenia czy oświetlenia ulic.

Materiał: Maria Potka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)