Dziś mamy 6 lutego 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 października 2022

Przedszkolaki za kierownicą radiowozu. Policjanci w „Mini Akademii”

fot. pow.

fot. pow.

Dzieci uczęszczające do Niepublicznego przedszkola „Mini Akademia” w Mroczy rozmawiały z# policjantami na temat bezpieczeństwa. Mowa była o zasadach ruchu drogowego i innych ważnych kwestiach.

Dzielnicowy z mroteckiego komisariatu, asp. szt. Piotr Majewski oraz asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy spotkali się z maluchami z przedszkola „Mini Akademia” w Mroczy.

Policjanci opowiadali między innymi o zgodnym z przepisami przemieszczaniu się po trasach, używaniu elementów odblaskowych, zachowaniu w sytuacjach, kiedy niezbędne jest wezwanie pomocy służb ratunkowych z jednoczesnym przypomnieniem numerów alarmowych. Maluchy miały też możliwość zobaczyć oznakowany radiowóz i siadając za jego kierownicą przez chwilę wczuć się w rolę mundurowych.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały od funkcjonariuszy odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)