Dziś mamy 6 lipca 2022, środa, imieniny obchodzą:

21 maja 2022

Praktyki w Słowenii. Uczniowie wykonali świeczki z pszczelego wosku

fot. pow.

fot. pow.

Piątego dnia staży, w Światowy Dzień Pszczoły odwiedziliśmy# centrum pszczelarstwa „The Beekeeping Education Centre of Gorenjska”, gdzie uczestniczyliśmy w wykładzie na temat pszczół.

Dowiedzieliśmy się o tym, jak ważne są te owady nie tylko dla środowiska, ale także dla kultury słoweńskiej. Dodatkowo mieliśmy możliwość wykonania świeczki z pszczelego wosku, który również jest tutaj produkowany. Degustowaliśmy kilka rodzajów miodu, a następnie odwiedziliśmy "Dom pszczół" oraz tamtejszą kawiarnię. Potem udaliśmy się do kliniki weterynaryjnej, gdzie zachwyciła nas różnorodność sprzętu i wykonywanych zabiegów. Mogliśmy także obserwować zabieg zakładania sondy żołądkowej.

Dzień kontynuowaliśmy w Muzeum Techniki, gdzie mieliśmy możliwość przyjrzenia się starym pojazdom oraz sprzętom rolniczym. Poznaliśmy życiorys Josip Broz Tito, który był przywódcą Socjalistycznej Federacji Republiki Jugosławii i podziwialiśmy kolekcję jego samochodów. Następnie zobaczyliśmy wystawę zwierząt występujących na terenie Słowenii.

Materiał: Klaudia Lewinska, Martyna Walczak - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa w Samostrzelu 

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)