Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

23 maja 2022

Porozumienie ze szkołą mundurową. Inwestycja w młodzież

fot. mjr Sebastain Kłosiński, galeria na stronie szkoły.

fot. mjr Sebastain Kłosiński, galeria na stronie szkoły.

20 maja 2022 r. podpisano porozumienie dotyczące# współpracy Zakładu Karnego w Potulicach z Zespołem Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie. Porozumienie dotyczy min. upowszechniania wśród uczniów szkoły zagadnień związanych z funkcjonowaniem Służby Więziennej. Szubińską szkołę reprezentowała dyrektor placówki p. Alicja Jaśkowiak natomiast Zakład Karny w Potulicach – zastępca dyrektora jednostki ppłk Adam Suchomski.

Porozumienie

Porozumienie zostało podpisane na terenie szubińskiej szkoły w trakcie zorganizowanej po raz pierwszy w historii szkoły uroczystości z okazji Dnia Kadeta Klasy Wojskowej. Celem podjętej współpracy jest realizacja wspólnych przedsięwzięć w zakresie kształtowania wśród młodzieży szkolnej wartości i postaw obywatelskich oraz współpracy na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży, a także szerzenia idei strzeleckiej wśród uczniów. Szkoła i Zakład Karny postanowiły współpracować w zakresie wspólnych działań edukacyjnych, w szczególności z zakresu zasad działania organów ochrony porządku publicznego, a także z zakresu profilaktyki przestępstw, profilaktyki uzależnień oraz znajomości technik strzelectwa oraz technik samoobrony.

Przyszłość

Liczymy, że współpraca zaowocuje w przyszłości wstąpieniem w szeregi naszej formacji uczniów szubińskiej szkoły. W ubiegłym tygodniu odbyła się pierwsza wizyta uczniów z szubińskiej klasy mundurowej. Podczas tego spotkania uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze strukturą organizacyjną, podziałem kompetencji i zadań Służby Więziennej. Funkcjonariusze działu ochrony zaprezentowali broń wykorzystywaną przez naszą formację. Ponadto uczniowie mogli osobiście zobaczyć jak funkcjonuje zakład karny i jak wygląda codzienna służba oraz specyfika pracy funkcjonariusza Służby Więziennej.

Materiał: ppor. Justyna Sejdowska-Szrajber - Rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 226 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)