Dziś mamy 6 lutego 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 listopada 2022

Podatki w górę i pytania o węgiel. Obrady w Mroczy

fot. archiwum

fot. archiwum

W piątek, 25 listopada odbyły się kolejne obrady rady miejskiej w Mroczy.

Spośród podjętych przez radnych uchwał najbardziej istotne były te dotyczące podwyżek podatku od środków transportowych oraz od nieruchomości. Nowe wyższe stawki zostały przez radnych przyjęte i będą obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku.

W wolnych głosach radni, a także sołtysi sołectw z gminy Mrocza zadawali wiele pytań o sprzedaż węgla przez gminę oraz o dodatki węglowe składane przez mieszkańców. Ostateczny termin ich składania mija 30 listopada.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (23) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (7)

  Mieszkanie. , w dniu 25-11-2022 13:50:14 napisał:

  No i co ? To cały artykuł ?? A gdzie konkrety? Co ustalono? Jakie prognozy ? Jakie podatki w górę od nowego roku? Co z węglem ? Tak nic a nic nie napisać ? Proponuję zmienić zawód :)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  Księgowy , w dniu 25-11-2022 14:24:08 napisał:

  Ten kraj to jedno wielki złodziejstwo, wydymać ile się tylko da. Da grosze a zabierze tysiące

  odpowiedz

  • 2 (4)

  XXX, w dniu 25-11-2022 17:00:14 napisał:

  O co tu chodzi Pan Burmistrz planuje wyłączyć oświetlenie uliczne radni głosują za podwyżką podatku w urzędzie ma być wyłączane oświetlenie oraz urządzenia elektryczne a Pan Burmistrz na sekcję piłki nożnej nosi się z zamiarem przeznaczenia pieniędzy w kwocie 20 tyś na piłkę nożną w Mroczy Czy naprawdę nie ma ważniejszych spraw

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  Józef Mickner sołtys sołectwa Ostrowo, w dniu 25-11-2022 19:36:24 napisał:

  W gminie Mrocza rozpoczęła się sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach, procedura nakazuje by potencjalnych nabywców zweryfikować pod względem prawa do nabycia takiego węgla. Weryfikacji dokonuje MGOPS w Mroczy. Z satysfakcją informuję, że ta weryfikacja prowadzona jest bardzo sprawnie. Zasługa to Pani która dokonuje weryfikacji, a dla Pani Dyrektor gratulacje za tak profesjonalnych i rzeczowych pracowników.

  odpowiedz

  • -1 (1)

  YOKO, w dniu 25-11-2022 21:57:50 napisał:

  Czy osiedle młodych jest parkingiem dla samochodów ciężarowych?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ala, w dniu 25-11-2022 22:40:58 napisał:

  Szkoda że sołtys Drzewianowa nie zabrał głosu w sprawie drogi na cmeterz o nie poparł radnego w tej kwesti. Myślałam że wszystkim mieszkańcom na tym zależy. Ile można chodzić w tych kamieniach i piachu. Ale nasz sołtys milczał w tej sprawie..

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (1)

  Mieszkaniec, w dniu 25-11-2022 22:46:12 napisał:

  Ta droga jest ważna nie tylko na cmentarz ale mieszkająv wzdłuż tej drogi też rodziny z Drzewianowa które dosyć już mają jeżdżenia vodziennie w kurzu po kamieniach. Sołtys mógłby się odezwać również w imieniu tych rodzin oni też należą do Drzewianowa choć asfaltu przed domem nie mają.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Radek na burmistrza, w dniu 26-11-2022 00:33:11 napisał:

  Radek Mrugowski załatwiłby węgiel dla wszystkich za 1500 zł

  odpowiedz

  • -3 (3)

  Edek, w dniu 26-11-2022 07:40:38 napisał:

  A może za darmo??? Kto to wgl jest Mrugowski??? Aaa ten z Drzewianowa co chodził po domach i głupoty wygadywał

  odpowiedz

  • 4 (4)

  xyz, w dniu 26-11-2022 09:02:53 napisał:

  We wszystkich komentarzach wiadome osoby chcą od siebie odwrócić uwagę atakują wszystkich na prawo i lewo. Tylko to co mówił pan Mrugowski jest prawdą i może ludziom spojrzeć w oczy a jak tam pan............... i jego wiarygodność

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Xp312, w dniu 26-11-2022 20:06:09 napisał:

  Trochę z innej beczki a sprawa dotyczy przekazywania laptopów. To, że po tak dluuuuugim czasie udało się to sprawę popchnąć do przodu to pozostaje kwestia ich wydawania a dokładnie chodzi o godziny. Nie każdy uprawniony do odebrania może dotrzeć do godziny 15.00 bo rzeczą normalną jest, że ludzie pracują i dojeżdżają do pracy. Tak trudno wyznaczyć jakiś dzień lub dwa i wydłużyć godziny wydawania sprzętu. W Nakle potrafili tego dokonać a w Mroczy tego brak...

  odpowiedz

  • 2 (2)

  mieszkanka , w dniu 26-11-2022 21:49:29 napisał:

  Gdzie informacja co ustalono? Może czas rozwinąć te artykuły bo są na poziomie przedszkolaka.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mio, w dniu 26-11-2022 21:51:28 napisał:

  Może ktoś widział informację o dostępności węgla? miała być ale nie widać.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Bombka plastikowa ze zdjęciem
19,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)