Dziś mamy 26 września 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2022

Plażowiczka znalazła niewybuch w jeziorze. Policjanci zabezpieczyli grant

fot. KPP Żnin

fot. KPP Żnin

Żnińscy policjanci zabezpieczali miejsce, w którym odnaleziono# granat ręczny pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Niebezpieczny przedmiot znalazła plażowiczka w Jeziorze Małym Żnińskim. Niewybuch przekazano patrolowi saperskiemu.

W dniu 4 sierpnia 2022 r.  około godz. 16.00 dyżurny żnińskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że jeden z plażowiczów przyniósł do Centrum Sportów Wodnych w Żninie przedmiot przypominający granat, który znalazła na dnie jeziora. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy wstępnie potwierdzili, że może być to granat ręczny bez zapalnika pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce przed dostępem innych osób. Niewybuch został przekazany przybyłemu z Inowrocławia patrolowi saperskiemu, który potwierdził wstępne ustalenia policjantów.

Apelujemy do mieszkańców, aby w przypadku odnalezienia przedmiotów, chociażby przypominających niewybuch, natychmiast informowali najbliższą jednostkę Policji.

Materiał: KPP Żnin

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  J23, w dniu 06-08-2022 14:11:09 napisał:

  Co to jest grant?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Bolo, w dniu 06-08-2022 14:49:32 napisał:

  Swego czasu były też winka o nazwie "Granat". Każdy małolat uczył się na tym rzemiosła

  odpowiedz

  • -1 (3)

  T24, w dniu 06-08-2022 18:37:52 napisał:

  Mogła go trzymać na spotkanie z Tuskiem.

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Saper, w dniu 07-08-2022 15:40:53 napisał:

  To granat F1 bez zapalnika i na dodatek zardzewiały materiał wybuchowy dawno już się rozpuścił więc luz

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Budowa hal
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)