Dziś mamy 26 września 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2022

Okres sparingowy zakończony. Tarpan potwierdza swoje aspiracje

fot. archiwum

fot. archiwum

Pałuczanka Żnin była ostatnim rywalem Tarpana Mrocza w # ramach serii sparingów, przygotowujących do nadchodzących zmagań w rozgrywkach piłkarskich A - klasy. Podopieczni Damiana Ejankowskiego potwierdzili po raz kolejny, że są bardzo dobrze przygotowani do walki o awans.

W ostatnim sparingu przed zbliżającym się sezon w bydgoskiej A – klasie Tarpan Mrocza zmierzył się w Żninie z miejscową Pałuczanką. Rywal, co prawda z tej samej półki piłkarskiej, ale nie miał wiele do powiedzenia na własnym boisku. Pierwsza połowa była co prawda wyrównana, bowiem Tarpan zdołał zdobyć tylko jedną bramkę, ale w drugich 45 minutach udowodnił już swoją wyższość. Zdobycie kolejnych trzech goli, przypieczętowało pewne zwycięstwo i spięło klamrą bardzo udany okres przygotowawczy. Podopieczni Damiana Ejankowskiego w czterech rozegranych meczach nie znaleźli pogromcy i w bardzo dobrych humorach przystąpią, najpierw do rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski, a następnie do rozgrywek A – klasy.

Poza wydarzenia stricte boiskowymi, w mroteckim klubie działo się również dużo w kwestiach kadrowych. Od nowego sezonu w klubie nie będzie grał Felippe Eduardo, czyli jeden z najlepszych strzelców w minionym sezonie. W ramach wypożyczenia zasili on szeregi Zawiszy Bydgoszcz. Podobnie rzecz się ma z innym Brazylijczykiem, Gabrielem Falciano, który dopiero co zasilił szeregi Tarpana i również został wypożyczony do bydgoskiego klubu. W ramach współpracy obu zespołów, w mroteckim zespole nadal będzie występował Dawid Siuzdak.

Pałuczanka Żnin – Tarpan Mrocza 0:4 (0:1)

Bramki dla Tarpana: Jakub Witucki 2, Krystian Born, Kamil Adamski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (2)

    Ms, w dniu 04-08-2022 13:38:27 napisał:

    A szkoda że akurat ten zawodnik zostaje bo do gry to on nic nie wnosi

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Myślisz o regularnych ćwiczeniach? Jak wdrożyć plan w życie

Jak wynika z przeprowadzonych wśród Europejczyków badań #dotyczących aktywności fizycznej, Polacy zajmują pierwsze miejsce wśród ośmiu badanych krajów. Trzech na czterech Polaków deklaruje, że uprawia chociaż jedną dyscyplinę sportu. Największą popularnością cieszy się jogging (58,9%) i fitness (48,4%). Dalej uplasowało się pływanie (38,9%), piłka nożna (32,8%) oraz siatkówka (24,3%) . We wszystkich badanych krajach najbardziej aktywną sportowo grupą są osoby w wieku 18-34 lata. Skąd biorą motywację?

(czytaj więcej)
0

Czym ogrzejemy domy zimą? Perspektywy cenowe surowców energetycznych

Nagły wrześniowy spadek temperatur sprawił, że jednym z kluczowych# tematów stała się kwestia bezpieczeństwa energetycznego. Rządzący uspokajają, że nie zabraknie energii elektrycznej ani ciepła dla odbiorców indywidualnych. Z kolei eksperci alarmują, że węgla opałowego – z którego to korzystają głównie elektrownie i elektrociepłownie miejskie do wytworzenia energii cieplnej – nie wystarczy, a jeśli zostanie pozyskany, może być niskiej jakości. Czy społeczeństwu grożą częste wyłączenia energii i galopująca podwyżka cen?

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)