Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

01 września 2022

Nowy rok szkolny w gminie Mrocza. W szkołach odbyły się uroczystości

fot. UMiG w Mroczy

fot. UMiG w Mroczy

1 września 2022 roku uczniowie na terenie całej Polski # uroczyście przywitali rok szkolny 2022/2023.

Pierwsze uroczystości w Gminie Mrocza rozpoczęły się już o 8:30, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, gdzie wśród zaproszonych gości pojawił się Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik, a także w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, gdzie Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza reprezentowali: Przewodniczący Rady Miejskiej – Jarosław Odrobiński oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty – Alicja Babiarz-Synakiewicz. Na początku każdej z inauguracji wprowadzony został sztandar szkoły. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali również hymn państwowy. Następnie uczniowie oraz zaproszeni goście przywitani zostali przez dyrektorów placówek, którzy oficjalnie ogłosili rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

Ostatnia uroczystość odbyła się o godzinie 13:00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie. Zgromadzeni goście mięli okazję zobaczyć część artystyczną przygotowaną przez uczniów i kadrę pedagogiczną szkoły. Po częściach oficjalnych wszystkich uroczystości, uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w szkołach.

 materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)