Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

01 września 2022

Nowy rok szkolny w gminie Mrocza. W szkołach odbyły się uroczystości

fot. UMiG w Mroczy

fot. UMiG w Mroczy

1 września 2022 roku uczniowie na terenie całej Polski # uroczyście przywitali rok szkolny 2022/2023.

Pierwsze uroczystości w Gminie Mrocza rozpoczęły się już o 8:30, w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, gdzie wśród zaproszonych gości pojawił się Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemar Chudzik, a także w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, gdzie Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza reprezentowali: Przewodniczący Rady Miejskiej – Jarosław Odrobiński oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty – Alicja Babiarz-Synakiewicz. Na początku każdej z inauguracji wprowadzony został sztandar szkoły. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali również hymn państwowy. Następnie uczniowie oraz zaproszeni goście przywitani zostali przez dyrektorów placówek, którzy oficjalnie ogłosili rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

Ostatnia uroczystość odbyła się o godzinie 13:00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie. Zgromadzeni goście mięli okazję zobaczyć część artystyczną przygotowaną przez uczniów i kadrę pedagogiczną szkoły. Po częściach oficjalnych wszystkich uroczystości, uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w szkołach.

 materiał: Ewelina Musiał

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)