Dziś mamy 30 września 2023, sobota, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2023

"Nauczanie Otwartości w Edukacji”. Konferencja podsumowująca projekt

fot. powierzone

fot. powierzone

5 czerwca 2023 r. w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera w Bydgoszczy odbyła się #konferencja, która podsumowywała 5 lat projektu SOiT Szkoła Otwarta i Tolerancyjna.

Jej elementami były: wystąpienia organizatorów (Iwony Waszkiewicz - Zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Magdaleny Buschmann - Dyrektora Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, Sławomira Czarneckiego Dyrektora Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera); debata ekspercka ”Znaczenie nauczania otwartości w edukacji”, wykład wprowadzający „Nauka Otwartości w Edukacji” prof. dr hab. Romana Lepperta z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego; wystąpienie koordynatora projektu Przemysława Nowakowskiego „Filary projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna w Bydgoszczy”; opis projektu w wykonaniu uczniów w nim uczestniczących i projekcja filmów tematycznych. Ponadto, na błoniach Wyspy Młyńskiej można było również zobaczyć instalację Festiwal Kultur IV Dookoła Świata – efekt kapitalnych pomysłów dzieci i młodzieży poszczególnych szkół. Bardzo istotną częścią konferencji była debata ekspercka „Znaczenie nauczania otwartości w edukacji”, gdzie mówiono o wyzwaniach polskiej edukacji w szybko zmieniającym się świecie. W bydgoskim przedsięwzięciu dzięki „kontaktom metropolitalnym” udział wzięli m.in. wicestarosta nakielski Tomasz Miłowski oraz dyrektorzy: Liceum Ogólnokształcącego w Nakle Aleksandra Białka, Zespołu Szkół w Nakle Dariusz Betscher oraz Zespołu Szkół w Lubaszczu Piotr Michalak. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie, inspirację i bardzo ciekawą dyskusję.

Materiał: Tomasz Miłowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Otwarto nową siedzibę Archiwum Państwowego. Można zwiedzić gmach

Archiwum Państwowe w Bydgoszczy, po kilkudziesięciu latach starań#, ma w końcu nową siedzibę!

(czytaj więcej)
0

"Bohaterowie bez granic". Strażacy opowiadają o doświadczeniach w Grecji

W lipcu 2023 r. moduł GFFFV Poland w składzie #149 strażaków i 49 samochodów wziął udział w akcji gaszenia pożarów lasów w Grecji.

(czytaj więcej)
0

O przyszłości onkologii w Polsce. Cztery spotkania edukacyjne

Polskie Towarzystwo Onkologiczne zaprasza #przedstawicieli organizacji pacjentów na cykl spotkań edukacyjnych

(czytaj więcej)