Dziś mamy 25 stycznia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

28 listopada 2021

Mniej testów, mniej osób zakażonych. Najnowsze dane COVID-19

fot. pixabay

fot. pixabay

28 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o# 20 576 nowych potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Minionej doby zmarło 51 osób zakażonych koronawirusem. Z czego 45 miały choroby współistniejące.

Województwo kujawsko-pomorskie

Nowe przypadki: 947

Przypadki śmiertelne: 1

W ciągu doby w kujawsko-pomorskim wykonano 3 354 testów. W naszym województwie 38 278 osób przebywa na kwarantannie.

Powiat nakielski

W ciągu doby odnotowano 24 nowe zakażenia koronawirusem. Nie zmarła żadna osoba. Wykonano 99 testów, a 1 789 osoby są objęte kwarantanną.

Oceń artykuł: 0 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (16)

  mieszkanka, w dniu 28-11-2021 14:17:47 napisał:

  Ludzie nawet jak chorują to nie zgłaszają się na testy, wolą odchorować w domu, żeby móc pójść do pracy, a nie całą rodziną siedzieć w domu na kwarantannie. Po zgłoszeniu się do lekarza leczenie żadne, nawet po przebytym covidzie zero badania kontrolnego. Nie leczyć, a szczepić. A lek jest dostępny.

  odpowiedz

  • 1 (11)

  Xyz , w dniu 28-11-2021 15:07:41 napisał:

  Osoby zaszczepiona nie jest poddawana kwarantannie a jeśli dana osoba jest chora to niech idzie na L4 a nie się testować z katarkami

  odpowiedz

  • -1 (23)

  gaga, w dniu 28-11-2021 15:21:53 napisał:

  Nie żyje lider ruchu antyszczepionkowego w Austrii. Zmarł na COVID-19. I znów mniej jednogo przygłupa.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 5 (7)

  Kolo, w dniu 29-11-2021 01:18:33 napisał:

  Pytanie do osób testujących się... W jaki sposób jest kwalifikowana odmiana COVID? Robione są różne testy? Czy jeden test? Jak jest pozytywny to jest robiony test jaka odmiana? Bo patrzę na to z perspektywy zdrowego rozsądku... ilość odmian rośnie lawinowo a testy o jakich słyszę to cały czas PCR służące do czegoś innego, ale to inna bajka... nudna już...

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Ty, w dniu 29-11-2021 09:56:04 napisał:

  JJeszcze będzie Alfa Beta Gama

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

60% Polaków deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem

Mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje# czołową pozycję. Choć nie każdy ma tę świadomość, wpływa bezpośrednio na jakość życia. Tymczasem z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nas na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym w praktyce świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja mieszkaniowa polskiego społeczeństwa jest problemem, z którym od lat borykają się kolejne rządy. Mimo że mieszkań przybywa, nadal popyt przewyższa podaż.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)