Dziś mamy 6 lutego 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2022

Kurs „Stewardessy i stewarda linii lotniczych”. Szkolenie w Żegludze

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 9 i 10 listopada 2022 roku odbyło się szkolenie z zakresu bycia stewardessą, stewardem dla uczniów #technikum eksploatacji portów i terminali. Uczestniczyło w nim 17 osób. Zajęcia prowadził Pan Piotr Fica, czynny członek personelu pokładowego.

Pierwszy dzień obejmował zajęcia z przekazywania wiedzy teoretycznej, drugi natomiast zdobywania przez słuchaczy wiedzy praktycznej.

Uczniowie 9 listopada zapoznali się między innymi z:

- wymaganiami stawianymi kandydatom do pracy na stanowisku członka personelu pokładowego,
- sposobem przebiegu rekrutacji,
- przykładowymi pytaniami i zadaniami rekrutacyjnymi,
- obowiązującą dyscypliną mundurową,
- serwisem pokładowym,
- trasami obsługiwanymi przez konkretnego przewoźnika,
- procedurami ogólnymi oraz awaryjnymi szkolenia.

Drugiego dnia tj. 10 listopada odbyły się zajęcia typowo praktyczne, które obejmowały zapowiedzi pokładowe przed startem, po starcie, przed lądowaniem i po lądowaniu. W związku z tym każdy uczeń odbył instrukcję bezpieczeństwa. Słuchacz nabył umiejętności z zakresu serwisu pokładowego dotyczącego obsługi pasażerów serwując posiłki specjalne, które obejmowały również żywność dla cukrzyków, z niską zawartością laktozy, bez orzechów, dla niemowląt itd.

Każdy uczestnik szkolenia zapoznał się z zawodem stewardessy i stewarda linii lotniczych. Poradzi sobie z obsługą wymagającego i problematycznego pasażera będącego na pokładzie samolotu.

Autor: Aneta Sikora

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)