Dziś mamy 6 lipca 2022, środa, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

Kolejny tydzień stażowego wyjazdu za nimi. Co robili w tym czasie?

fot. pow.

fot. pow.

W drugi weekend, zorganizowany w ramach projektu# Erasmus+ „Profesjonalna Praktyka Twoją Szansą”, realizowany przez Fundację Staszica na rzecz uczniów ze szkół: ZS im. Staszica i CKZiU w Więcborku, uczestnicy zwiedzili wybrzeże Portugalii od Cabo Sardão po półwysep Tróia oraz ponownie odwiedzili Lizbonę.

W sobotę udaliśmy się 150 km na południe od Setubalu, by wracając, krok po kroku poznawać uroki różnorodnego wybrzeża Portugali. Po drodze odwiedziliśmy trzy urocze miasteczka, do których już chciałoby się wrócić: Vila Nova de Milfontes, Sines i Porto Covo. Niedziela to nasza kolejna wizyta w Lizbonie. Tym razem część z nas odwiedziła stadion Benfici Lizbona, a druga udała się na zakupy do centrum handlowego Colombo. Później wspólnie podziwialiśmy zabytki dzielnicy Belem, a popołudnie spędziliśmy w centrum Lizbony.

Materiał: Martyna Rode

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)