Dziś mamy 6 lipca 2022, środa, imieniny obchodzą:

25 maja 2022

Już po egzaminie z matematyki. Jakie zadania rozwiązywali uczniowie?

fot. gov.pl

fot. gov.pl

Ósmoklasiści mają już za sobą egzamin z# matematyki. Sprawdziliśmy, z jakimi zadaniami musiała się dzisiaj zmierzyć młodzież.

Trwa trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Wczoraj uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego. Dzisiaj z matematyki. Jutro przystąpią do egzaminu z wybranego przez siebie języka obcego. Z danych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że większość uczniów zdecydowała się na język angielski.

W środę, 25 maja równo o godzinie 9.00 absolwenci szkół podstawowych przystąpili do egzaminu z matematyki. Na jego rozwiązanie mieli 100 minut. Test z tego przedmiotu składa się 19 zadań, z czego cztery są otwarte. Pozostałe to zadania zamknięte, w których uczeń musi wybrać jedną poprawną odpowiedź. Nie zabrakło zagadnień z ułamków, potęg, osi liczbowej, czy też geometrii.

Jedno z zadań otwartych, za które uczeń mógł uzyskać dwa punkty, nawiązywało do obliczenia prędkości. Poniżej zamieszczamy jego treść. „Kierowca przejechał ze stałą prędkością trasę o długości 22,5 km od godziny 7: 50 do godziny 8: 05. Oblicz prędkość, z jaką kierowca przejechał tę trasę. Wynik wyraź w km/h”.

Wszystkie zadania można zobaczyć tutaj.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
0

Letnie tankowanie. Ile będzie kosztować paliwo w wakacje?

Rekordowe ceny paliw utrzymują się już kolejny miesiąc, choć w ostatnich# dniach obserwujemy chwilowe obniżki! Lato to tradycyjny okres podwyżek cen i wzmożonego ruchu na drogach. Czy tegoroczne wyjazdy na wczasy okażą się również rekordowo drogie? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przeanalizowali perspektywy rozwoju sytuacji na polskim rynku paliwowym w miesiącach wakacyjnych.

(czytaj więcej)
0

Pierwsza pomoc tonącemu. Co zrobić, kiedy na naszych oczach ktoś tonie?

Jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w okresie wakacyjnym jest utonięcie. Co zrobić, kiedy ktoś tonie?

(czytaj więcej)
0

Grillowanie - co wolno, a co nie? Przewodnik z przepisami

Amatorów grillowania w naszym kraju nie brakuje#. Z ankiety przeprowadzonej wśród Polaków wynika, że zaledwie 6,7% rodaków wcale nie grilluje. Około 10% uważa, że grillowanie jest zdrowe, niemniej zdaniem 43% należy odpowiednio przygotować jedzenie, by uzyskać zdrowe potrawy. Co ma wpływ na ich prozdrowotne wartości? Przede wszystkim jakość samych użytych produktów, ale także to, na jakim grillu posiłek zostanie przygotowany.

(czytaj więcej)
0

Niejadek na wycieczce? Przepisy na zdrowe przekąski do plecaka

Wymyślenie zdrowej i smacznej przekąski dla niejadka to# nie „bułka z masłem”. Szczególnie latem, kiedy dzieci niechętnie opuszczają place zabaw i podwórka, by doładować swoje niezwykle pojemne akumulatory. Wyzwanie stanowią także rodzinne wycieczki. Jak bowiem zmieścić w plecaku coś pysznego dla każdego? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)