Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

23 września 2022

Jeziorki Zabartowskie po zebraniu. Mieszkańcy podzielili ponad 20 tys. zł

fot. pow.

fot. pow.

Dnia, 21 września br. w świetlicy wiejskiej w Jeziorkach# Zabartowskich o godzinie 18:00 odbyło się zebranie wiejskie, które poprowadził Sołtys Sołectwa Pan Jakub Długołęcki

W zebraniu uczestniczyło 7 uprawnionych mieszkańców, a także zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza Pan Waldemar Chudzik, oraz Radni Rady Miejskiej w Mroczy Pan Tomasz Tarnolicki, Arkadiusz Lange, Krzysztof Lepper.

Na początku Sołtys przedstawił sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej za okres między zebraniami, do którego nie było uwag. Kolejnym tematem zebrania było rozdysponowanie funduszu sołeckiego na 2023 r. Środki w wysokości 20,607,66 zł przeznaczono na realizację następujących przedsięwzięć:
– Integracja społeczna mieszkańców – 7 tys. 607,66 zł,
– Utrzymanie dróg gminnych poprzez zakup kruszywa – 3 tys. zł,
– Doposażenie świetlicy wiejskiej poprzez zakup sprzętu AGD – 3 tys. 300 zł,
– Remont wiaty przystanku autobusowego – 3.700,00 zł,
– Zakup pomieszczenia gospodarczego na plac zabaw w Rajgrodzie– 3 tys. zł,
Głównym tematem wolnych głosów i wniosków był stan dróg gminnych znajdujących się na terenie sołectwa, drogi powiatowej Witosław-Mrocza, dodatek węglowy. Następnie Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza w skrócie przedstawił koszty remontu oczyszczalni ścieków w Mroczy. Zebranie zakończono o 19:15.

Materiał: Jakub Długołęcki

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)