Dziś mamy 3 grudnia 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

24 września 2022

Jest wniosek, jest reakcja. Chodniki już naprawione

fot. pixabay

fot. pixabay

Niebezpiecznych miejsc w całej gminie Mrocza nie brakuje#. Tym razem chodzi o takie, gdzie można nawet podczas zwykłego spaceru np. złamać czy zwichnąć nogę. Powód? Nierówne chodniki.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Jarosław Odrobiński zaapelował do zastępcy burmistrza Waldemara Chudzika o usunięcie występujących niebezpiecznych miejsc dla pieszych. – Chodzi o chodnik przy ulicy Drzewianowskiej (posesje nr 18 i 20). Tworzą je zapadnięte kostki polbruku przy studzienkach należących do jednego z przedstawicieli sieci telekomunikacyjnej. Kolejnym niebezpiecznym miejscem dla poruszających się pieszych, tzw. pułapką jest chodnik przy ulicy Wodnej, gdzie na wysokości pomieszczeń MGBP w Mroczy zapadają się już od jakiegoś czasu kostki polbruku usytuowane przy studzience kanalizacyjnej – mówi Odrobiński.

W tym przypadku gmina zareagowała, można powiedzieć, natychmiastowo. Radny zawnioskował w tej sprawie 17 sierpnia, a już dwa dni później rozpoczęły się prace związane z usuwaniem uszkodzeń chodników. Najpierw został naprawiony chodnik na ulicy Kościuszki (przy posesjach nr 56 i 45), w kolejnych dniach na ulicy Drzewianowskiej i Wodnej oraz na ulicy 5 Stycznia przy budynku Poczty Polskiej.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Patryk, w dniu 26-09-2022 07:14:18 napisał:

  Ulica Piotra - prawie cały chodnik w rozbiórce i nic z tym nie robią...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Cna, w dniu 26-09-2022 08:01:42 napisał:

  Panie przewodniczący co z chodników chodnikiem na Piotra ludzie chodzą po jezdni zrób coś czlowieku

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)