Dziś mamy 26 listopada 2022, sobota, imieniny obchodzą:

24 września 2022

Jest wniosek, jest reakcja. Chodniki już naprawione

fot. pixabay

fot. pixabay

Niebezpiecznych miejsc w całej gminie Mrocza nie brakuje#. Tym razem chodzi o takie, gdzie można nawet podczas zwykłego spaceru np. złamać czy zwichnąć nogę. Powód? Nierówne chodniki.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Jarosław Odrobiński zaapelował do zastępcy burmistrza Waldemara Chudzika o usunięcie występujących niebezpiecznych miejsc dla pieszych. – Chodzi o chodnik przy ulicy Drzewianowskiej (posesje nr 18 i 20). Tworzą je zapadnięte kostki polbruku przy studzienkach należących do jednego z przedstawicieli sieci telekomunikacyjnej. Kolejnym niebezpiecznym miejscem dla poruszających się pieszych, tzw. pułapką jest chodnik przy ulicy Wodnej, gdzie na wysokości pomieszczeń MGBP w Mroczy zapadają się już od jakiegoś czasu kostki polbruku usytuowane przy studzience kanalizacyjnej – mówi Odrobiński.

W tym przypadku gmina zareagowała, można powiedzieć, natychmiastowo. Radny zawnioskował w tej sprawie 17 sierpnia, a już dwa dni później rozpoczęły się prace związane z usuwaniem uszkodzeń chodników. Najpierw został naprawiony chodnik na ulicy Kościuszki (przy posesjach nr 56 i 45), w kolejnych dniach na ulicy Drzewianowskiej i Wodnej oraz na ulicy 5 Stycznia przy budynku Poczty Polskiej.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Patryk, w dniu 26-09-2022 07:14:18 napisał:

  Ulica Piotra - prawie cały chodnik w rozbiórce i nic z tym nie robią...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Cna, w dniu 26-09-2022 08:01:42 napisał:

  Panie przewodniczący co z chodników chodnikiem na Piotra ludzie chodzą po jezdni zrób coś czlowieku

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Tendencja proinflacyjna. Prognozy ekspertów

Listopadowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej NBP przyniosło decyzję o utrzymaniu obecnego poziomu stóp procentowych# (stopa referencyjna – 6,75%). To drugi miesiąc z rzędu, w którym podjęto decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek, pomimo wciąż rosnącej inflacji, która według wyliczeń GUS wyniosła 17,9% za październik r/r. Czy to koniec polityki zwolenników wyższych stóp procentowych w RPP? Analitycy londyńskiej firmy Unibet postanowili bliżej przyjrzeć się prognozom.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)