Dziś mamy 1 października 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2023

Gala wręczenia nagród. Wyróżnienia dla sportowców, trenerów i działaczy

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Ponad czterystu kujawsko-pomorskich sportowców, trenerów i działaczy sportowych zostało wyróżnionych nagrodami zarządu województwa# za sukcesy odniesione w ubiegłym roku. Gala wręczenia nagród, z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, przewodniczącej sejmiku województwa Elżbiety Piniewskiej i członka zarządu Anety Jędrzejewskiej, odbyła się dziś (26 stycznia) w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa w Toruniu.

- Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego regularnie przyznaje dotacje celowe na rozwój klubów, finansuje stypendia i nagrody dla sportowców. Swoje obowiązki w tym obszarze wypełniamy na medal – podkreśliła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

- Te nagrody są wyrazem uznania dla naszych zawodników odnoszących sukcesy na krajowych i międzynarodowych arenach, oraz dla tych, którzy tworzą sportowej młodzieży warunki osobistego rozwoju. Jesteśmy dumni, że w naszym regionie mamy tak wielu utalentowanych sportowców. Chylę czoła przed waszym talentem, zaangażowaniem i perfekcjonizmem. Gratuluję świetnych wyników i życzę kolejnych sukcesów – mówił marszałek Piotr Całbecki.

W tym roku nagrody samorządu województwa otrzymało 300 zawodniczek i zawodników reprezentujących 58 klubów i stowarzyszeń. To medaliści mistrzostw świata i mistrzostw Europy. Zarząd województwa przyznał także nagrody 97 trenerom i 15 działaczom sportowym. 


Lista nagrodzonych sportowców (w załączniku)

powiat nakielski

MGLKS Tarpan Mrocza - Marcin Wiatrowicz, Monika Marach, Wiktoria Wołk, Julia Szczepaniak

Lista nagrodzonych trenerów (w załączniku)

powiat nakielski

MGLKS Tarpan Mrocza - Sławomir Zawada, Dariusz Kulski

Lista nagrodzonych działaczy sportowych (w załączniku)

powiat nakielski

MGLKS Tarpan Mrocza - Henryk Szynal


Wśród nagrodzonych znalazły się gwiazdy polskiego sportu:

Dominika Putto (Zawisza Bydgoszcz) – mistrzyni świata i Europy seniorek w kajakarstwie K4 500 m
Fabian Barański (WTW Włocławek), Mirosław Ziętarski (AZS UMK Toruń) i Mateusz Biskup (RTW LOTTO Bydgostia Bydgoszcz) – wioślarscy mistrzowie świata i wicemistrzowie Europy w czwórce podwójnej
Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka (obie BKS Bydgoszcz) – brązowe medalistki halowych mistrzostw świata i srebrne medalistki mistrzostw Europy w sztafecie 4x400 m
Helena Wiśniewska, Sandra Ostrowska (zawodniczki Zawisza Bydgoszcz) – dwukrotne mistrzynie świata U-23 i dwukrotne mistrzynie Europy U-23 w kajakarstwie
Adrian Brzeziński (MKL Toruń) – brązowy medalista mistrzostw Europy w sztafecie 4x100 m
Krzysztof Matuszewski (Astoria Bydgoszcz) – mistrz świata i brązowy medalista mistrzostw świata juniorów w pływaniu w sztafecie 4x100 m st. zmiennym i 4x200 m st. dowolnym
Maja Tracka (ALKS Stal Grudziądz) – kolarstwo torowe, mistrzyni świata juniorek w konkurencji scratch, wicemistrzyni świata w wieloboju (omnium)
Dominik Ratajczak (UKS Copernicus Toruń) – kolarstwo torowe, mistrz świata juniorów w scratchu, wicemistrz świata w omnium.

Łącznie nagrodzeni sportowcy z Kujaw i Pomorza wywalczyli w ubiegłym sezonie 158 medali mistrzostw świata i Europy w kategoriach senior, młodzieżowiec, junior i kadet.

W spotkaniu wziął udział także radny województwa Robert Malinowski.

Nagrody sportowe w liczbach:

-pula nagród wyniosła ponad 437 tysięcy złotych
-sportowcy reprezentują 58 klubów i stowarzyszeń
-wyróżnionych zostało 300 zawodniczek i zawodników, 97 trenerów i 15 działaczy sportowych.

Materiał: Departament Sportu i Turystyki i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 99 0
Pliki do pobrania
trenerzy 2022 .pdf
Działacze 2022.pdf
zawodnicy 2022 .pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Budowa magazynów
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
0

Daleka wyprawa do Rumunii. Piękne góry i życzliwi ludzie

Latem bieżącego roku w dniach od 25 lipca do 4 sierpnia, wyruszyliśmy# na daleką wyprawę do Rumunii - 1250 kilometrów od Kcyni.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Jak można się zarazić?

W czwartek, 28 września przypadał #Światowy Dzień Walki z Wścieklizną. Wścieklizna to jedna z najpoważniejszych chorób zakaźnych. Cechuje ją blisko 100% śmiertelność. Jeśli wirus dostanie się do mózgu, nie ma możliwości uratowania chorego.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)