Dziś mamy 25 stycznia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

27 listopada 2021

Dobre wieści dla mieszkańców. Modernizacja drogi dobiegła końca

fot. pow.

fot. pow.

Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Sucharach# w końcu doczekała się realizacji. Prace objęły odcinek liczący 1 km drogi. Na istniejącej podbudowie tłuczniowej położona została nawierzchnia bitumiczna o grubości 6 cm.

Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma P.H.U Rafał Szymczak z Nakła, która wygrała ogłoszony przez gminę przetarg. Zadanie zostało wykonane za kwotę 393 tys. 316 zł, z czego 96 tys. zł to dofinansowanie z budżetu Województwa Kujawsko–Pomorskiego. Wspomniana droga służyć będzie zarówno mieszkańcom Suchar, jak i również mieszkańcom sąsiednich wsi, takich jak chociażby Samsieczynek (gm. Mrocza).

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  CNA, w dniu 27-11-2021 14:52:02 napisał:

  stromy ten zjazd na pole , ciężkie traktory szybko to zniszczą .

  odpowiedz

  • 1 (1)

  .... , w dniu 27-11-2021 15:19:05 napisał:

  No właśnie te zjazdy, kto to odebrał? Nie szkoda kasy na takie słabe wykonanie panie BUrmistrzu! Wiem że rada nadzorcza lepiej płatna ale trochę odpowiedzialności za gminę

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Bobi, w dniu 27-11-2021 16:02:31 napisał:

  Fajnie tylko czy to ludzie docenia . edzie zobaczyć od strony samsieczynka jak wygląda po paru latach asfalt wieski jezdza ciągnikami błota pełno .kiszonki wożą po drodze jak u siebie na polu wiecznie syf aż wstyd

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Beniu2283, w dniu 27-11-2021 16:42:58 napisał:

  I już buraki nażekaja gnoju im rozrzucić obędzie dobrze

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Malgorzata, w dniu 28-11-2021 18:41:48 napisał:

  Szkoda tylko ze do Gabrielina ,gdzie mieszkaja ludzie gmina nie moze zrobic porzadnej drogi ....

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Uczestnik, w dniu 28-11-2021 20:20:16 napisał:

  Myślę, że ktoś się przyczyni do komisyjnego odwiertu poszczególnych warstw masy bitumicznej, oczywiście w odpowiednich odcinkach oraz przebadaniu zagęszczenia materiału w odpowiednim laboratorium

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Fotokalendarze A3
35PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

60% Polaków deklaruje chęć zamieszkania w domu z ogródkiem

Mieszkanie w hierarchii potrzeb człowieka zajmuje# czołową pozycję. Choć nie każdy ma tę świadomość, wpływa bezpośrednio na jakość życia. Tymczasem z danych Eurostatu za 2019 rok wynika, że w Polsce na jedną osobę statystycznie przypada 1,1 pokój. Ten wynik plasuje nas na ostatnim miejscu, ex aequo z Rumunią i Chorwacją. O czym w praktyce świadczą te liczby? Prawie 38% Polaków żyje w przepełnionych mieszkaniach. Sytuacja mieszkaniowa polskiego społeczeństwa jest problemem, z którym od lat borykają się kolejne rządy. Mimo że mieszkań przybywa, nadal popyt przewyższa podaż.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)