Dziś mamy 24 marca 2023, piątek, imieniny obchodzą:

02 stycznia 2023

32. Challenge "Złotej Sztangi" PZPC. Monika Marach triumfuje wśród kobiet

fot. PZPC

fot. PZPC

W ostatnich godzinach 2022 roku poznaliśmy rozstrzygnięcia 32. Challenge "Złotej Sztangi" PZPC #i 6. Plebiscytu "Herkules" na najlepszą zawodniczkę i zawodnika polskich ciężarów w sezonie 2022. Wśród pań triumf Moniki Marach, w męskim gronie po wygraną sięgnął Piotr Kudłaszyk. Ta dwójka uzyskała najwięcej punktów za cały 2022 rok. To bardzo sprawiedliwy wybór!

Od roku 2020 w challenge i plebiscycie obowiązuje punktacja, taka sama, jaką na witrynie www.podnoszenieciezarów.pl wprowadził były świetny zawodnik, obecnie pracownik Działu Szkolenia w Biurze PZPC Daniel Dołęga. Wspomaga go znany statystyk ciężarowego sportu Zbigniew Gorlewski. Na stronie www.podnoszenieciezarów.pl zaprezentowane są też pełne zestawienia i klasyfikacje za sezon 2022! Prezentujemy je także poniżej.

W 32. Challenge „Złotej Sztangi” PZPC oraz 6. Plebiscycie „Herkules” za rok 2022 najlepszymi okazali się nasi brązowi medaliści mistrzostw Europy seniorów – Monika Marach (MGLKS Tarpan Mrocza) i Piotr Kudłaszyk (Budowlani Kucera Nowy Tomyśl). Monika wygrywa challenge i plebiscyt po raz pierwszy w karierze, Piotr – obronił pozycję sprzed roku. Wielkie gratulacje! W punktacji klubowej triumfowali – wśród kobiet: MGLKS Tarpan Mrocza i wśród mężczyzn - Budowlani Opole. Tarpanki wygrały po raz trzeci, ekipa z Opola – po raz szósty!

Przypomnijmy - miniony 2022 rok był świetny, jeśli chodzi o nasz medalowy bilans – w dwuboju nasze sztangistki i sztangiści wywalczyli 27 medali w dwuboju, a za rwanie, podrzut i dwubój jest ich aż 79!

32. Challenge "Złotej Sztangi" PZPC i 6. Plebiscyt "Herkules" 2022 wygrali ci, którzy medale dla Polski wywalczyli jako pierwsi! Monika Marach i Piotr Kudłaszyk stanęli na trzecim stopniu podium w dwuboju w ME kobiet i mężczyzn w Tiranie. Uczynili to w ME jeszcze po razie – Monika została wicemistrzynią Europy do lat 20 w Durres, a Piotr Kudłaszyk w tej samej imprezie był trzeci w ME U23. Po dwa medale zdobywały też - Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko) i Martyna Dołęga (MLKS Siedlce Nowe Iganie). W Durres wicemistrzyniami Europy do lat 23 zostały Wiktoria Wołk (MGLKS Tarpan Mrocza) w kat. 64 kg i Agnieszka Zimroz (LKS Znicz Biłgoraj) w kat. 87 kg. Brązowy medale zdobywali - Natalia Chołuj (AKS Białogard) w kat. + 87 kg, Marek Komorowski (MOS Opole) w kat. 67 kg i Marcin Izdebski (Budowlani Opole) w kat. 109 kg. W ME U20 – poza wspomnianą Moniką, na podium stawały – na trzem stopniu Monika Szymanek (LKS Dobryszyce) w kat. 59 kg i wspomniana Martyna Dołęga w kat. 64 kg. Możemy się pochwalić także medalami z mistrzostw świata – do lat 17 w Leon srebro wywalczyła wymieniona już Oliwia Drzazga w kat. 49 kg, a brązowe krążki - Bartosz Burski (Nida Nidzica) w kat. 67 kg i Marek Gugała (Mazovia Ciechanów) w kat. + 102 kg. W sukcesy obfitowały sierpniowe mistrzostwa Europy siedemnastolatków i piętnastolatków w podwarszawskim Raszynie. W U17 złoto wywalczyła Martyna Dołęga w kat. 64 kg, srebrny: Oliwia Drzazga w kat. 49 kg, Zuzanna Ślipek (Zamek Gołańcz) w kat. 59 kg, Hubert Pietrzak (Nida Nidzica) w kat. 61 kg, brąz - Damian Matuszewski (Husaria Lubraniec w kat. 102 kg. W ME U15 mistrzynią Europy została Julia Machniewska (MLKPC Sokołów Podlaski) w kat. + 81 kg, wicemistrzostwo Europy wywalczyli - Amelia Łodzińska (Polwica Wierzbno) w kat. 45 kg, Andżelika Młynarczyk (Olimpijczyk Łuków) w kat. 49 kg, Julia Szczepaniak (Tarpan Mrocza) w kat. 55 kg, Kacper Filipiak (Budowlani Opole) w kat. 67 kg, Dawid Lisiak (Budowlani Kucera Nowy Tomyśl) w kat. 73 kg i brązowy medal - Florian Dąbek (Polwica Wierzbno) w kat. 81 kg i Oliwer Jabkiewicz (GCK Kobylany) w kat. 89 kg. To są dokonania biało-czerwonej sztangi w minionym 2022 roku. Na nowy, w który właśnie wchodzimy życzymy co najmniej powtórki!

Jeśli chodzi o challenge i plebiscyt - Monika Marach za 2022 rok zgromadziła 1078 punktów, drugie miejsce zajęła Oliwia Drzazga (UMLKS Radomsko) 953, trzecie – Weronika Zielińska-Stubińska (AZS AWF Biała Podlaska) 625. Wśród mężczyzn Piotr Kudłaszyk zgromadził 781 punktów, drugie miejsce zajął Kacper Urban (Budowlani Opole) 413 pkt, a trzecie Jarosław Samoraj (Budowlani Opole). Serdeczne gratulacje!

32. CHALLENGE ZŁOTEJ SZTANGI I 6. PLEBISCYT HERKULES 2022 - KOBIETY

32. CHALLENGE ZŁOTEJ SZTANGI I 6. PLEBISCYT HERKULES 2022 - MĘŻCZYŹNI

32. CHALLENGE ZŁOTEJ SZTANGI I 6. PLEBISCYT HERKULES 2022 - KLUBY - KOBIETY

32. CHALLENGE ZŁOTEJ SZTANGI I 6. PLEBISCYT HERKULES 2022 - KLUBY - MĘŻCZYŹNI

Materiał: Marek Kaczmarczyk / PZPC

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -1 (1)

    Boleć ci , w dniu 04-01-2023 17:51:23 napisał:

    Moniczka gwiazda ze spalonego teatru pół kadry narodowej ją r....o Oj gwiazdeczko suknia z wybiegów a buty shein i twój czas się kończy

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokalendarze A3
35PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)