Dziś mamy 6 lutego 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

29 października 2022

„Szkoła pamięta”. Symbolicznie zapalili znicze

fot. pow.

fot. pow.

Już po raz drugi nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

W ramach tej inicjatywy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego i jego zastępczyni wraz z nauczycielką historii odwiedzili lokalne miejsca pamięci. Na lekcji historii uczniowie dowiedzieli się o historii rodu Koczorowskich, o tym, że w czasie II wojny światowej Iwona i Andrzej Dunajewscy, Maria Koczorowska brali udział i polegli w powstaniu warszawskim. Minutą ciszy i symbolicznym zapaleniem znicza oddaliśmy im hołd. Młodzież minutą ciszy oddała też hołd księdzu Eustachemu Wojciechowskiemu, który był aresztowany przez hitlerowców, przetrzymywany w obozie w Górce Klasztornej i rozstrzelany w Paterku, a także żołnierzowi AK Komendantowi Obwodu Wyrzysk Armii Krajowej, Benedyktowi Musiałowi.

Materiał: Anna Nowakowska / SP Witosław

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)