Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2018

„Bankowcy dla edukacji”. Odbyło się spotkanie warsztatowe

fot.Karol Lizak

fot.Karol Lizak

W dniach 10 i 11 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych# im. S. Staszica w Nakle nad Notecią odbyły się spotkania warsztatowe w ramach Projektu "BAKCYL"- Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży. Inicjatorem tego projektu jest Warszawski Instytut Bankowości. Głównym celem przedsięwzięcia jest podnoszenie poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt "BAKCYL" jest częścią jednego z największych niekomercyjnych projektów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy p.n. "Bankowcy dla edukacji"

W ramach projektu uczniowie klas I i  II Technikum kształcącym  w zawodzie technik ekonomista uczestniczyli w wykładach "Moje finanse- myślę przedsiębiorczo" oraz "Mądre inwestowanie"

Projekt Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL stanowi przykład społecznie odpowiedzialnego współdziałania na rzecz podniesienia poziomu wiedzy finansowej młodego pokolenia Polaków. Opiera się na zaangażowaniu pracowników banków w roli trenerów wolontariuszy.

Justyna Gruntkowska- wolontariusz projektu BAKCYL oraz praktyk reprezentujący sektor bankowy przekazała młodzieży  w sposób profesjonalny praktyczną wiedzę finansową i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak aby ułatwić uczniom świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.  Była to żywa i interesująca lekcja z dziedziny finansowej

materiał: Grażyna Kinderman

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 30 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)