Dziś mamy 17 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 grudnia 2018

„O turystyce morskiej i przygodzie...” Uczniowie – uczniom w Staszicu

fot. pow

fot. pow

Dla młodzieży poszukującej odpowiedzi na pytania dotyczące celowości nauki najlepszym # przykładem są doświadczenia kolegów i koleżanek ze starszych klas.

O ile przekazywanie wiedzy o życiu przez rodziców i nauczycieli nie zawsze wzbudza zainteresowanie wychowanków, o tyle słowa starszych kolegów i koleżanek, którzy uczęszczają do tej samej szkoły, trafiają do nich bardzo celnie.

 Stąd też  11. grudnia na lekcję turystyki został zaproszony Tomasz Lemke-uczeń kl. IV technikum logistycznego. Przypomnijmy, że Tomek w zeszłym roku szkolnym został jednym z laureatów dwuetapowego konkursu „Rejs Niepodległości”, a tym samym zakwalifikował się do udziału w jednym z pięciu etapów podróży dookoła świata.

„Dar Młodzieży” wypłynął w maju w dziewięciomiesięczny rejs i właśnie wówczas na jego pokładzie znalazł się uczeń naszej szkoły. Wspaniały żaglowiec pod polską banderą odwiedził Tallin, Kopenhagę, a potem jeszcze m.in. Acapulco, Panamę, Dakar, Hongkong, Singapur, San Francisco czy Nowy Jork. We wszystkich  tych miejscach odbywały się wydarzenia promujące Polskę.

Tomek brał udział w pierwszym etapie rejsu – po Morzu Bałtyckim. Miał okazję poznać realia życia na statku, spotkać wielu  wspaniałych ludzi, ale przede wszystkim - przekonać się,że marzenia się spełniają, że warto podejmować wyzwania, warto wierzyć w siebie.  O tym wszystkim ciekawie i zabawnie opowiadał młodszym kolegom,  prezentując też wspaniałe zdjęcia i filmy ilustrujące niezwykłą wyprawę. Został bardzo ciepło i serdecznie przyjęty przez młodzież kształcącą się w  technikum obsługi turystycznej.

Spotkanie to z pewnością może motywować do działania, do wykorzystywania swoich umiejętności, do czerpania radości z życia.  Serdecznie dziękujemy za przekazanie cennych wskazówek oraz refleksji.

materiał: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 11 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)