Dziś mamy 30 listopada 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

24 października 2021

Zobaczyli „Tango” Mrożka. Spektakl zachwycił młodzież

fot. pow.

fot. pow.

22 października po lekcjach uczniowie kl. II mh, I mi i III bch wyjechali do Torunia na spektakl „Tango”.

Wyjazd zorganizowały nauczycielki: Justyna Michalska, Agnieszka Michalska i Ilona Świder. Choć deszcz pokrzyżował nieco plany pobytu w Toruniu, to przedstawienie rekompensowało niedosyt spaceru po grodzie Kopernika. Spektakl „Tango”, zrealizowany na podstawie dramatu Sławomira Mrożka, zachwycił młodzież i opiekunki dynamiką, słowem, muzyką, grą aktorską, scenografią. Sztuka poruszyła widzów wciąż aktualnym przesłaniem o konsekwencjach totalnego buntu pokoleniowego. Toruński spektakl ukazał zderzenie dwóch postaw społecznych – inteligencji i prymitywnej siły. Aktorzy wydobyli z tej konfrontacji refleksję przerażającą, podaną jednak na scenie w takiej formie, która pomieściła na raz i grozę, i śmieszność. Uczniowie po wyjściu z teatru długo dyskutowali o sztuce i wyrażali swoje zauroczenie przedstawieniem, zwłaszcza sztuką aktorską. Wszyscy uczestnicy wyjazdu do Teatru im. W. Horzycy wrócili do Nakła zadowoleni i pełni wrażeń. To był dobry początek weekendu.

Materiał: Ilona Świder

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)