Dziś mamy 29 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

25 maja 2018

Znamy mistrzów pięknego czytania. Jury nie miało łatwego wyboru

fot. SP Mrocza

fot. SP Mrocza

24 maja uczniowie klas I-III przybyli do biblioteki Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w #Mroczy, aby wziąć udział w VII Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania, który oficjalnie otworzyła p. wicedyr. Agnieszka Klebs.

Chociaż wszyscy miłośnicy książek zaprezentowali się wspaniale, jury w składzie p. Anita Wydef (przedstawiciel Rady Rodziców SP Mrocza), p. Irena Szreder, p. Barbara Tadych (nauczyciele), było zmuszone wskazać finalistów. Dwa etapy konkursowe wyłoniły zwycięzców.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom talentu, miłości czytelniczej oraz odwagi. Dziękujemy Rodzicom i Wychowawcom za wspieranie dziecięcego zamiłowania do czytania oraz przygotowanie najmłodszych do prezentacji swoich umiejętności czytania. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom za udział w konkursie, coś słodkiego oraz zakładki do książek. Nagrody i dyplomy będą rozdane zwycięzcom na czerwcowym apelu.

Wyniki:

Klasy I
1. Cyprian Hamowski kl.Ia
2. Marianna Wegner kl.Ia
3. Filip Marciniak kl.Id

Klasy II
1. Nicola Sosnowska kl.IIb
2. Laila Jasińska kl.IIb
3. Mateusz Małkowski kl.IIc

Klasy III
1. Wiktoria Głąb kl.IIIb
Martyna Barnaś kl.IIIc
2.Vanessa Matyszczyk kl IIIa
3. Maja Jankowska kl.IIId

Organizatorzy: Marlena Rosińska, Justyna Misterkiewicz- Hamowska.

materiał: Justyna Misterkiewicz- Hamowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Higiena w kuchni to coś więcej niż czyste ręce. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

O higienie przygotowania i spożywania posiłków uczymy się już od najmłodszych lat. #Czyste ręce, dokładnie umyte warzywa i owoce, sprawdzanie daty przydatności do spożycia – to podstawowe zasady higieny w kuchni. Jednak to nie wszystko, o czym powinniśmy pamiętać. Dietetyk podpowiada, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas przygotowania i spożywania posiłków.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)