Dziś mamy 22 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2019

Zmarł Tadeusz Przyborowski. W piątek odbędzie się pogrzeb

fot. pow.

fot. pow.

10 grudnia otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci Tadeusza Przyborowskiego.

Śp. Tadeusz Przyborowski odszedł dzisiaj rano, miał 92 lata. Był emerytowanym nauczycielem i wieloletnim dyrektorem Zespołu Szkół Rolniczych w Samostrzelu, a także społecznym kustoszem Pałacu w Samostrzelu.

Msza pogrzebowa odbędzie się w najbliższy piątek 13 grudnia o godzinie 12:00 w kościele pw. św. Wojciecha w Sadkach, następnie zmarły pochowany zostanie na cmentarzu w Sadkach.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (10)

  Mieszkaniec Samostrzela , w dniu 10-12-2019 19:15:14 napisał:

  Opiekun Pałacu w Samostrzelu Bnińskich ...ciekawe kto teraz zajmie się opieką nad pałacem aby nie został całkowicie zdewastowany ...smutne

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 6 (10)

  Beata, w dniu 10-12-2019 20:35:29 napisał:

  Wspaniały człowiek, charyzmatyczny nauczyciel.... Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...

  odpowiedz

  • 2 (4)

  rm, w dniu 10-12-2019 21:26:50 napisał:

  Wspaniały człowiek, nauczyciel,pasjonat pałacu w Samostrzelu.ponieslismy wielka stratę. Rodzinie wyrazy współczucia, wieczny odpoczynek racz mu dać Panie (*)(*)(*)

  odpowiedz

  • 2 (6)

  zorka5, w dniu 10-12-2019 23:19:03 napisał:

  Miałem to szczęście poznać P. Tadeusza bliżej. Wspaniały człowiek, wielkiego serca! Opowiadał mi o ciężkich latach okupacji, o pałacu i o swoim życiu. Bardzo wielka strata i ogromny żal!

  odpowiedz

  • 0 (4)

  czytelniczka, w dniu 11-12-2019 08:15:27 napisał:

  Wspaniały człowiek!!!!Wyrazy współczucia dla bliskich!!!

  odpowiedz

  • 4 (4)

  O. Dariusz Godawa, w dniu 11-12-2019 21:08:11 napisał:

  Nasz najukochańszy (z panem Marianem Darulem) wychowawca. Wielokrotnie po maturze odwiedzałem go w jego domu. Wspaniały dyrektor, wychowawca, przyjaciel. Zawsze uśmiechnięty, z sercem na ręku. Święty człowiek ! Jak wczoraj napisał mi Wojtek Puchalski - uwielbialiśmy go wszyscy. Do zobaczenia w niebie Kochany panie psorze ! My jeszcze musimy się postarać, ale ty już tam na pewno jesteś. Póki co będzie nam Ciebie bardzo bardzo brak ! Modli się za ciebie cała VH - matura 1980, Msze świętą za Ciebie odprawia Darek Godawa - Yaounde - Cameroun - Afrique

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Klonowski - Elbląg, w dniu 13-12-2019 23:13:50 napisał:

  R & P {*} Wyjątkowo gościnny i życzliwy człowiek ! Wielki pasjonat pałacu w Samostrzelu.Miałem przyjemność poznać Pana Tadeusza.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Metkownice
od 179PLN
Drobne naprawy
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)