Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2020

Zebranie sprawozdawcze strażaków. Spotkanie przy wspólnym stole

fot. MM

fot. MM

W czwartek, 6 lutego w świetlicy wiejskiej w Rościminie odbyło się zebranie sprawozdawcze miejscowej# jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Głównym celem spotkania było podsumowanie działalności druhów w roku 2019.

Po przywitaniu przez prezesa jednostki OSP w Rościminie Michała Kimbera przybyłych na zebranie strażaków oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. przewodniczący rady miejskiej Jarosław Odrobiński, kierownik referatu inwestycji i gospodarki przestrzennej Krzysztof Wiese oraz st. kpt. Paweł Przybylski z KP PSP w Nakle.

Obecnie w skład jednostki OSP w Rościminie wchodzi 21 druhów. W roku sprawozdawczym jednostka pozyskała m.in krzesła do remizy, pas strażacki, węże tłoczne, obuwie gumowe, kominiarki, rękawice specjalne, ochronniki słuchu. Dochody OSP w Rościminie w ubiegłym roku wyniosły dokładnie 16 tys. 507 zł, natomiast wydatki 15 tys. 760 zł. Druhowie jednogłośnie udzielili absolutorium zarządowi i nie mieli żadnych pytań, co do przedstawionych tego dnia sprawozdań. W dalszej kolejności głos zabierali zaproszeni goście, poruszając bieżące sprawy dotyczące zarówno Rościmina, jak i całej gminy Mrocza.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Stół z blatem szklanym + krzesła
Czytniki kodów kreskowych
Modne aranżacje
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Drobne naprawy
Pokój dzienny/ jadalnia
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)