Dziś mamy 10 kwietnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

16 lutego 2020

Zebranie sprawozdawcze OSP w Mroczy. Druhowie złożyli ślubowanie

fot. MM

fot. MM

15 lutego w jednej z sal Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mroczy odbyło się zebranie sprawozdawcze# miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Oprócz szeregu sprawozdań, tego wieczoru w szeregi jednostki wstąpiło kilkoro druhów oraz druhen.

Zebraniu przewodniczył naczelnik jednostki OSP w Mroczy - dh Jacek Siuzdak. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu strażackiego hymnu, przyszedł czas na uroczyste strażackie ślubowanie, do którego przystąpiło łącznie 8 druhów oraz 2 druhny. W sobotnim zebraniu na uprawnionych do głosowania 60 członków uczestniczyło 37 obecnych druhów. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli m.in. prezes zarządu oddziału wojewódzkiego ZOSP RP dh Zdzisław Dąbrowski, prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP w Nakle dh Stefan Kubicki, prezes zarządu oddziału miejsko-gminnego ZOSP w Mroczy dh Tomasz Kokoszewski oraz mroteccy radni na czele z przewodniczącym Jarosławem Odrobińskim.

Następnie przyszedł czas na sprawozdania. Działalność jednostki podsumował prezes miejscowej jednostki - dh Leszek Karkosz. OSP w Mroczy w roku 2019 wyjeżdżała łącznie na 71 akcji, z czego 51 to usuwanie miejscowych zagrożeń, a 14 to gaszenie pożarów. Odnotowano również 6 fałszywych alarmów. We wszystkich wspomnianych wyjazdach brał udział dh Waldemar Nowakowski, uzyskując tytuł najaktywniejszego strażaka jednostki w roku 2019. Nie zabrakło również sprawozdania finansowego. W minionym roku jednostka uzyskała łączne dochody w kwocie 57 tys. 019 zł, a wydatki ukształtowały się na poziomie 56 tys 469 zł.

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Elewacje
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Meble młodzieżowe systemowe
0

Pandemie na przestrzeni wieków . O chorobach, których już nie pamiętamy

W marcu Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2. Dla #współczesnego społeczeństwa to nowa sytuacja, jednak ludzie na przestrzeni wieków znacznie częściej doświadczali plagi chorób zakaźnych. Ratunek niósł postęp medycyny - w szczególności rozwój wakcynologii. Dziś znów czekamy na szczepionkę, dzięki której uda się opanować pandemię.

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

„Różowy Księżyc” zagościł na niebie. Największa pełnia w roku

W ciągu ostatniej nocy Księżyc wyglądał zjawiskowo. Na niebie mogliśmy #obserwować Różową Pełnią. Macie zdjęcia? Przyślijcie na kontakt@powiat24.pl

(czytaj więcej)
0

Prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację. Wykonasz ją razem z dziećmi

Zamieszczamy prosty przepis na zaskakującą, słodką dekorację i dodatek do #świątecznego śniadania – Wielkanocne ryżowe jajeczka. Ich wykonanie będzie z pewnością świetną zabawą dla dzieci!

(czytaj więcej)