Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

19 września 2019

Zebranie sołeckie w Kaźmierzewie. Rozmawiano o stanie dróg

fot. MM

fot. MM

Głównym punktem tegorocznych zebrań wiejskich jest podział funduszu sołeckiego na # 2020 rok, jednakże tego typu spotkania są również doskonałą okazją do rozmów z przedstawicielami władz samorządowych na rozmaite tematy dotyczące zarówno sołectwa, jak i całej gminy Mrocza.

Spotkanie zgodnie z planem rozpoczęło się w pierwszym terminie, a przybyłych mieszkańców oraz gości w postaci burmistrza Leszka Klesińskiego oraz radnych Tomasza Krakowskiego i Łukasza Piotrowskiego powitał sołtys Kaźmierzewa Marek Musiał.

Po wygłoszeniu sprawozdania ze swojej działalności, sołtys odczytał mieszkańcom propozycje podziału funduszu sołeckiego na przyszły rok. Kaźmierzewo jako jedna z najmniejszych miejscowości pod względem ilości mieszkańców w gminie, miało do rozdysponowania dokładnie 17 tys. 224 zł.

Kwota ta została podzielona w następujący sposób: zakup kruszywa na poprawienie stanu dróg w sołectwie – 8 tys. zł; organizacja imprez integracyjnych, w tym obchodów 55-lecia działalności KGW Kaźmierzewo – 5 tys. 224 zł; Prace remontowe na terenie wokół świetlicy wiejskiej – 4 tys. zł.

Najważniejszym tematem poruszanym przez mieszkańców od wielu lat jest droga na odcinku Wyrza-Kaźmierzewo, której stan lekko mówiąc pozostawia wiele do życzenia. Zgromadzone w świetlicy osoby wspominały, że czekają na jej remont od dobrych 40 lat.

Dyskutowano również o tematach związanych z rolnictwem oraz suszą, w tym m.in. o rekultywacji oczek wodnych. Burmistrz wypowiedział się krótko o kosztach za wywóz odpadów, które niestety w najbliższym czasie będą większe niż dotychczas. Mieszkańcy dopytywali także o regulamin korzystania z targowiska w Mroczy.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Ghu, w dniu 19-09-2019 18:47:41 napisał:

  Kiedy asfalt od Wyrzy aż do krzyżówki z drogą Lipowa na witosław ,? Bo to jest śmiechu warte koła idzie urwać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  mrocza, w dniu 19-09-2019 21:41:23 napisał:

  burmistrz nie to ma w głowie tylko kury

  odpowiedz

  • -1 (5)

  Obserwator , w dniu 19-09-2019 21:56:47 napisał:

  Śmieszne jest to, że sołtys kaźmierzewa składa wniosek o podwyżkę diet dla sołtysów, a sam nic nie robi... nawet na dzień kobiet nie przyjedzie tylko wysle żonę żeby wręczyła po czekoladzie itp wiec za co podwyżkę??? Tak naprawdę jedyny sołtys, który zasługuje na podwyżkę to sołtys Matyldzina i z niego każdy powinien brać przykład... Panie radny K. co Pan zrobił dla swojego sołectwa przez tyle lat co Pan jest radnym ??? Ja Panu powiem NIC , tylko ręka pana boli od podnoszenia, a teraz gdy kolega z partii przegrał wybory nagle zaczyna się Pan udzielać... żenada !!!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Botox i kwas hialuronowy
Nowe stylizacje
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Meble łazienkowe
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)