Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

10 lutego 2020

Zebranie OSP Drzewianowo. Podsumowanie działalności

fot. powierzone

fot. powierzone

Kolejne zebranie sprawozdawcze OSP w powiecie nakielskim. Tym razem działalność# podsumowali druhowie z Drzewianowa.

7 lutego 2020 r. odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2019 Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewianowie. Tradycyjnie obrady otworzył druh Radosław Mrugowski - Prezes OSP Drzewianowo. Wśród zaproszonych osób znaleźli się: Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Jarosław Odrobiński wraz z V-ce Przewodniczącym Rady Jarosławem Okonkiem i Radnym Rady Miejskiej Grzegorzem Bilińskim, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Nakle nad Notecią druh Stefan Kubicki, Prezes Zarządu Oddziału M-G ZOSP RP w Mroczy druh Tomasz Kokoszewski, sołtys sołectwa Drzewianowo Janusz Świętoń. Z ramienia Państwowej Straży Pożarnej w spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy PSP bryg. Sławomir Reszkowski. Po powitaniu przybyłych druhów, licznego grona młodzieży oraz gości przedstawiono sprawozdanie z działalności, finansowe oraz komisji rewizyjnej.

W trakcie zebrania podsumowano działalność statutową jednostki. Omówiono poziom wyszkolenia strażaków, działania ratownicze podjęte w 2019 roku, przekazano informację o pozyskanym sprzęcie i wyposażeniu. Nie zabrakło informacji z zawodów sportowo-pożarniczych, w które druhowie wraz z MDP byli zaangażowani, przez co mogą pochwalić się udziałem w zawodach na szczeblu ogólnopolskim. Na wyróżnienie zasłużyła również MDP Drzewianowo, która reprezentuje nasz region podczas licznych zawodów, również na szczeblu wojewódzkim. Ponadto poinformowano o współpracy OSP z miejscowymi organizacjami i instytucjami.

Podczas dyskusji strażacy przedstawili propozycje i najważniejsze kierunki rozwoju, a także uwagi do przedstawionych sprawozdań. Przedstawiciele MDP skierowali podziękowania do opiekunów, którzy w trakcie całego ubiegłego roku poświęcali swój czas na treningi, co umożliwiło start młodzieży w zawodach.

Aktualnie stan osobowy drzewianowskiej jednostki przedstawia się następująco: 37 członków czynnych, 25 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, 11 członków wspierających, w tym Kobieca Drużyna Pożarnicza i jeden członek honorowy.

Po przedstawieniu sprawozdań i dyskusji zarząd otrzymał absolutorium. W ostatniej części obrad głos zabrali zaproszeni goście, którzy podkreślili wzorową postawę podczas podejmowanych inicjatyw, działań ratowniczych oraz zawodów sportowo-pożarniczych.

Materiał: Paweł Przybylski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)