Dziś mamy 20 marca 2019, środa, imieniny obchodzą:

06 marca 2018

Zebrania sołeckie rozpoczęte. Pierwsi spotkali się mieszkańcy Matyldzina

fot. MM

fot. MM

6 marca w świetlicy wiejskiej w Matyldzinie zorganizowano zebranie sołeckie. Mieszkańcy #zgromadzili się w świetlicy wiejskiej, by spotkać się z przedstawicielami gminy i powiatu.

Spotkanie rozpoczął sołtys Marek Maciejewski, wygłaszając szczegółowe sprawozdanie z działalności sołtysa oraz rady sołeckiej za rok 2017. Następnie mieszkańcy wsi jednogłośnie wyrazili pozytywną opinię o projekcie uchwały rady miejskiej w Mroczy w sprawie ustalenia na terenie gminy Mrocza maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania miejsc sprzedaży do podawania napojów alkoholowych, głosując za jej przyjęciem.

 Po pozytywnym zaopiniowaniu ustawy, głos zabrał burmistrz gminy Mrocza Leszek Klesiński, zapraszając mieszkańców Matyldzina na Śniadanie Wielkanocne w Mroczy, które odbędzie się 25 marca. Ponadto burmistrz poinformował, że od tego roku wszystkie dzieci z terenu Matyldzina są nieodpłatnie dowożone do szkoły. Rozmawiano także o budowie ronda przy Placu Wolności w Mroczy. Przewodniczący rady powiatu nakielskiego Radosław Mrugowski przekazał mieszkańcom informację o inwestycjach w gminie Mrocza. Przedstawił również klasyfikację w skali gmin, które mają największe zniszczenia w drogach, po czym podał długości odcinków na drogach poszczególnych gmin, które powinny zostać natychmiast zmodernizowane: Kcynia - 16,1 km, Sadki - 3,9 km, Szubin - 3,4 km, Nakło 2,2 km i Mrocza - 300 metrów. Na koniec mł. asp. Janusz Simiński przedstawił sprawozdanie z działalności Komisariatu w Mroczy, na terenie za rok 2017.

Oceń artykuł: 9 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  wici, w dniu 06-03-2018 14:22:39 napisał:

  Ciekawe gdzie te 300 m drogi na terenie gminy Mrocza wyremontuja ? Pewnie gdzies w rejonie Urzedu Gminy, lub tez w okolicy miejsca zamioeszkania jakiegos radnego !!!

  odpowiedz

  • 6 (6)

  rama578, w dniu 06-03-2018 14:58:11 napisał:

  Smiechu warte 300 m a droga przez Wyrze do Kazmierzewa czy też do Małocina to podziurawiona jak ser szwajcarski . Brak słow i żenada 300 m dobry tupet widzę

  odpowiedz

  • 10 (10)

  Danka Kaszanka , w dniu 06-03-2018 19:31:06 napisał:

  pierdu pierdu i tak co roku, zamiast flachę opylić i coś w końcu postanowić

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Wypożyczalnia samochodów
Meble łazienkowe
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Mikrodermabrazja
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)