Dziś mamy 20 lipca 2019, sobota, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2018

Zawody szachowe w Koronowie. Nie brakowało interesujących partii

fot. powierzone

fot. powierzone

17 czerwca szachiści Feniksa Mroczy: Jan Rosiński, Mirosław Kozielski, Bogdan Winkler, Ewelina # Musiał, Leszek Musiał, Kacper Klimek, Michał Świacki, Stanisław Świacki brali udział w turniejach szachowych, które odbywały się w Koronowie.

Zawody zostały rozegrane z okazji 650-lecia nadania praw miejskich Koronowa. Na samym starcie można było dostrzec wysoki poziom zawodów, gdyż na rozgrywki przyjechali m.in. mistrzowie międzynarodowi, kandydaci na mistrzów krajowych oraz mistrz krajowy. W turnieju Open wystąpili: Mirosław Kozielski, Bogdan Winkler, Jan Rosiński i Ewelina Musiał. Grupa Open była obsadzona najmocniejszymi zawodnikami. Już w pierwszej rundzie doszło do pojedynku pomiędzy mroteckimi szachistami. Mirosław Kozielski zmierzył się w niej z Janem Rosińskim. Zacięta partia zakończyła się remisem. Następne partie w wykonaniu mroczan były niezwykle interesujące. Dobrą passę mieli Bogdan Winkler i Mirosław Kozielski, którzy zdobyli 4 punkty z 7 rund. Jan Rosiński wywalczył 2,5 punktu.

Mroczanin może czuć spory niedosyt, ponieważ w kilku partiach miał dobre pozycje, ale nie w każdym pojedynku udało się w pełni zrealizować przewagę. Niemniej wynik jest satysfakcjonujący, a każda kolejna partia uczy czegoś nowego. Z pewnością przełoży się to na wzrost siły gry. Ewelina Musiał zdobyła 2 punkty i dodatkowo otrzymała puchar za 3 miejsce w grupie kobiet. Nowej zawodniczce Feniksa należą się brawa za wolę walki. Z kolei Leszek Musiał i Kacper Klimek zagrali w Mistrzostwach Województwa Juniorów w szachach błyskawicznych do lat 13, a Michał Świacki i Stanisław Świacki wystąpili Mistrzostwach Województwa Juniorów w szachach błyskawicznych do lat 10. Wyniki młodych graczy Feniksa należy uznać za niezłe, ponieważ każdy z nich zagrał na swoim optymalnym poziomie i pokazał pełne zaangażowanie w walkę na szachownicy.

Bez wątpienia najbardziej cieszy duża liczba zawodników Feniksa na turniejach w Koronowie. Sytuacja ta dobitnie pokazuje, że szachy dynamicznie rozwijają się w naszym mieście i z powodzeniem trafiają do zainteresowanych osób, co pokazuje na wzrost frekwencji w klubie. W najbliższą sobotę o godzinie 10:00 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich na stadionie w Mroczy zostanie rozegrany turniej szachowy o Puchar Prezesa Klubu LUKS Feniks Mrocza. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców. 

materiał: Jan Rosiński 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Usługi transportowe
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)