Dziś mamy 21 lutego 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2018

Zawody szachowe w Koronowie. Nie brakowało interesujących partii

fot. powierzone

fot. powierzone

17 czerwca szachiści Feniksa Mroczy: Jan Rosiński, Mirosław Kozielski, Bogdan Winkler, Ewelina # Musiał, Leszek Musiał, Kacper Klimek, Michał Świacki, Stanisław Świacki brali udział w turniejach szachowych, które odbywały się w Koronowie.

Zawody zostały rozegrane z okazji 650-lecia nadania praw miejskich Koronowa. Na samym starcie można było dostrzec wysoki poziom zawodów, gdyż na rozgrywki przyjechali m.in. mistrzowie międzynarodowi, kandydaci na mistrzów krajowych oraz mistrz krajowy. W turnieju Open wystąpili: Mirosław Kozielski, Bogdan Winkler, Jan Rosiński i Ewelina Musiał. Grupa Open była obsadzona najmocniejszymi zawodnikami. Już w pierwszej rundzie doszło do pojedynku pomiędzy mroteckimi szachistami. Mirosław Kozielski zmierzył się w niej z Janem Rosińskim. Zacięta partia zakończyła się remisem. Następne partie w wykonaniu mroczan były niezwykle interesujące. Dobrą passę mieli Bogdan Winkler i Mirosław Kozielski, którzy zdobyli 4 punkty z 7 rund. Jan Rosiński wywalczył 2,5 punktu.

Mroczanin może czuć spory niedosyt, ponieważ w kilku partiach miał dobre pozycje, ale nie w każdym pojedynku udało się w pełni zrealizować przewagę. Niemniej wynik jest satysfakcjonujący, a każda kolejna partia uczy czegoś nowego. Z pewnością przełoży się to na wzrost siły gry. Ewelina Musiał zdobyła 2 punkty i dodatkowo otrzymała puchar za 3 miejsce w grupie kobiet. Nowej zawodniczce Feniksa należą się brawa za wolę walki. Z kolei Leszek Musiał i Kacper Klimek zagrali w Mistrzostwach Województwa Juniorów w szachach błyskawicznych do lat 13, a Michał Świacki i Stanisław Świacki wystąpili Mistrzostwach Województwa Juniorów w szachach błyskawicznych do lat 10. Wyniki młodych graczy Feniksa należy uznać za niezłe, ponieważ każdy z nich zagrał na swoim optymalnym poziomie i pokazał pełne zaangażowanie w walkę na szachownicy.

Bez wątpienia najbardziej cieszy duża liczba zawodników Feniksa na turniejach w Koronowie. Sytuacja ta dobitnie pokazuje, że szachy dynamicznie rozwijają się w naszym mieście i z powodzeniem trafiają do zainteresowanych osób, co pokazuje na wzrost frekwencji w klubie. W najbliższą sobotę o godzinie 10:00 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich na stadionie w Mroczy zostanie rozegrany turniej szachowy o Puchar Prezesa Klubu LUKS Feniks Mrocza. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców. 

materiał: Jan Rosiński 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Produkty instax
od 37,90PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Remonty mieszkań
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)