Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2019

Zawody sportowo-pożarnicze. Poznaliśmy najlepsze drużyny

fot. Paweł Przybylski

fot. Paweł Przybylski

W duchu sportowej rywalizacji oraz solidnego dopingu publiczności dnia # 8 czerwca br. na stadionie miejskim w Mroczy odbyły się zawody sportowo-pożarnicze.

Wzięło w nich udział 21 drużyn z terenu mroteckiej gminy, łącznie 210 zawodników. Strażacy - ochotnicy zmagali się w trzech konkurencjach, tj. sztafecie pożarniczej z przeszkodami, ćwiczeniu bojowym oraz musztrze. O zwycięstwie zadecydował łączny czas uzyskany przez poszczególne drużyny oraz punkty karne w wszystkich konkurencjach.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Mroczy wraz z Komendą Powiatową PSP w Nakle nad Notecią przy współudziale Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza.

Gminne zawody sportowo - pożarnicze odbywają się corocznie i są formą intensywnego szkolenia pożarniczego, niezbędnego w przygotowaniu jednostek OSP do działań ratowniczo-gaśniczych.

Tegorocznym strażackim zmaganiom przyglądali się m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Leszek Klesiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy - Jarosław Odrobiński, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią – st. bryg. Franciszek Sobiechowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP – Stefan Kubicki, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP – Tomasz Kokoszewski, Kapelan Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Mrocza - ks. Tomasz Kapczyński.

Komendantem zawodów był Leszek Karkosz, a sędzią głównym bryg. Sławomir Murawski. Za udział w zawodach wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a najlepsi również nagrody i pamiątkowe puchary.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Dziewczęta młodsze (12-15 lat)
1. OSP Samsieczynek
2. OSP Drążno

Chłopcy młodsi (12-15 lat)
1. OSP Drzewianowo II
2. OSP Witosław
3. OSP Samsieczynek
4. OSP Drążno
5. OSP Mrocza II
6. OSP Mrocza I
7. OSP Drzewianowo II

Dziewczęta starsze (16-18 lat)
1. OSP Drążno

Chłopcy starsi (16-18 lat)
1. OSP Samsieczynek
2. OSP Drzewianowo

Kobiece Drużyny Pożarnicze
1. OSP Drzewianowo
2. OSP Mrocza
3. OSP Samsieczynek

Seniorzy
1. OSP Drzewianowo
2. OSP Mrocza
3. OSP Samsieczynek
4. OSP Wiele
5. OSP Witosław
6. OSP Drążno

Zawody szczebla powiatowego, które odbędą się 22 czerwca br. w Nakle nad Notecią. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i składamy serdeczne gratulacje.

materiał: Tomasz Kokoszewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)