Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2019

Zawody sportowo-pożarnicze. Poznaliśmy najlepsze drużyny

fot. Paweł Przybylski

fot. Paweł Przybylski

W duchu sportowej rywalizacji oraz solidnego dopingu publiczności dnia # 8 czerwca br. na stadionie miejskim w Mroczy odbyły się zawody sportowo-pożarnicze.

Wzięło w nich udział 21 drużyn z terenu mroteckiej gminy, łącznie 210 zawodników. Strażacy - ochotnicy zmagali się w trzech konkurencjach, tj. sztafecie pożarniczej z przeszkodami, ćwiczeniu bojowym oraz musztrze. O zwycięstwie zadecydował łączny czas uzyskany przez poszczególne drużyny oraz punkty karne w wszystkich konkurencjach.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Mroczy wraz z Komendą Powiatową PSP w Nakle nad Notecią przy współudziale Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza.

Gminne zawody sportowo - pożarnicze odbywają się corocznie i są formą intensywnego szkolenia pożarniczego, niezbędnego w przygotowaniu jednostek OSP do działań ratowniczo-gaśniczych.

Tegorocznym strażackim zmaganiom przyglądali się m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Leszek Klesiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy - Jarosław Odrobiński, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią – st. bryg. Franciszek Sobiechowski, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP – Stefan Kubicki, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP – Tomasz Kokoszewski, Kapelan Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Mrocza - ks. Tomasz Kapczyński.

Komendantem zawodów był Leszek Karkosz, a sędzią głównym bryg. Sławomir Murawski. Za udział w zawodach wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a najlepsi również nagrody i pamiątkowe puchary.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Dziewczęta młodsze (12-15 lat)
1. OSP Samsieczynek
2. OSP Drążno

Chłopcy młodsi (12-15 lat)
1. OSP Drzewianowo II
2. OSP Witosław
3. OSP Samsieczynek
4. OSP Drążno
5. OSP Mrocza II
6. OSP Mrocza I
7. OSP Drzewianowo II

Dziewczęta starsze (16-18 lat)
1. OSP Drążno

Chłopcy starsi (16-18 lat)
1. OSP Samsieczynek
2. OSP Drzewianowo

Kobiece Drużyny Pożarnicze
1. OSP Drzewianowo
2. OSP Mrocza
3. OSP Samsieczynek

Seniorzy
1. OSP Drzewianowo
2. OSP Mrocza
3. OSP Samsieczynek
4. OSP Wiele
5. OSP Witosław
6. OSP Drążno

Zawody szczebla powiatowego, które odbędą się 22 czerwca br. w Nakle nad Notecią. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i składamy serdeczne gratulacje.

materiał: Tomasz Kokoszewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)