Dziś mamy 22 marca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2018

Zarządzenie dyrektora MGOPS. W jednostce wprowadzono Politykę Antymobbingową

We wtorek, 24 lipca zaczęło obowiązywać zarządzenie dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka # Pomocy Społecznej w Mroczy dotyczące wprowadzenia polityki antymobbingowej. Na czym będzie polegał ten mechanizm?

Przede wszystkim polityka antymobbingowa ma na celu przeciwdziałać zjawisku mobbingu w tej jednostce. Zadaniem wprowadzenia takiego zarządzenia jest także podejmowanie działań interwencyjnych, wyciąganie konsekwencji wobec osób stosujących mobbing, a także umacnianie pozytywnych relacji między pracownikami.

Poprzez mobbing rozumiane są zachowania dotyczące Pracownika, lub skierowane przeciwko Pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu Pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie Pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

W przypadku, kiedy któryś z pracowników zgłosi występowanie mobbingu czy też zachowań, które mogą świadczyć o jego stosowaniu, zasadność takiego zgłoszenia zbada specjalnie powołana Komisja Antymobbingowa. Zgodnie z Zarządzeniem osobom odpowiedzialnym za jego wprowadzenie zależy na budowaniu pozytywnych relacji między pracownikami mroteckiego MGOPS.
Każdy pracownik, który twierdzi, że był wobec niego stosowany mobbing ma prawo złożyć imienną skargę do dyrektora MGOPS. Skarga powinna zawierać przedstawienie stanu faktycznego, ewentualne dowody na poparcie przytoczonych okoliczności i wskazanie sprawcy bądź sprawców mobbingu z imienia i nazwiska. Poszkodowany powinien własnoręcznie podpisać skargę i opatrzyć ją datą. Skargi anonimowe nie będą rozpatrywane.

Następnie Komisja Antymobbingowa wyjaśni czy dana skarga jest zasadna. W jej skład wchodzić będzie maksymalnie pięcioro członków wraz z wybranym spośród siebie przewodniczącym. Postępowanie przed Komisją ma charakter niejawny, toczy się z poszanowaniem zarówno osoby skarżącej, jak i sprawcy bądź sprawców mobbingu. Członkowie Komisji oraz inne osoby uczestniczące w postępowania mają obowiązek zachowania w tajemnicy wszelkich uzyskanych w jego toku informacji. W przypadku kiedy skarga uznana jest za zasadną, dyrektor ma za zadanie podejmować działania organizacyjne zmierzające do wyeliminowania stwierdzonych nieprawidłowości i przeciwdziałania ich powtórzeniu. Ponadto, wobec sprawcy lub sprawców mobbingu może zastosować kary przewidziane w kodeksie pracy: karę porządkową, upomnienie, naganę, rozwiązanie stosunku pracy w tym bez wypowiedzenia z winy pracownika.
Z zarządzeniem o wprowadzeniu Polityki Antymobbingowej muszą zapoznać się wszyscy pracownicy MGOPS.

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  czytelnik, w dniu 01-08-2018 08:15:01 napisał:

  Fajna sprawa. Skarga na dyrektora do dyrektora. Kto to wymyślił? - sam dyrektor?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  polizea, w dniu 01-08-2018 09:54:26 napisał:

  jedna rada , wyrzucić wszystkich , zarudnic ludzi z po za układu

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Xp312, w dniu 01-08-2018 21:35:30 napisał:

  Chyba jest problem skoro jest takie zarządzenie. Lepiej zainstalować kamery, podsłuchy i dyrektor wszystko i o wszystkim się dowie. To tylko w tej placówce wprowadzono?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mroczanin, w dniu 02-08-2018 09:58:03 napisał:

  Dlaczego administrator usunął wpis Makena - czyli cenzura , prawda kole w oczy!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Konstrukcje stalowe
Nowoczesne zabiegi laserowe
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
Botox
Remonty mieszkań
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)