Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

07 maja 2021

Zapowiedź weekendu na boiskach 1. Ligi!

Na początku sezonu Korona Kielce była jednym z# głównych kandydatów do awansu, natomiast Sandecja po fatalnym starcie w rozgrywkach 1. Ligi była skazywana pożarcie i spadek. Sytuacja w piłce nożnej potrafi się jednak zmienić w ciągu kilku miesięcy. Obecnie spadkowicz z Ekstraklasy ma już spokojną końcówkę rozgrywek, ponieważ nie zanosi się na awans ani spadek tego zespołu, natomiast rozpędzona ekipa Sączersów ściga pozycja barażowe. Jak przewidują to spotkanie zakłady bukmacherskie?

Sandecja Nowy Sącz
Sytuacja Sandecji w obecnej kampanii może przypominać to, co stało się z Chelsea FC po zmianie trenera. Tutaj również odkąd Dariusz Dudek objął drużynę, to prezentują się znakomicie. Obecnie są jedynym zespołem w lidze, który nie przegrał meczu w rundzie wiosennej. Ostatnia porażka tego zespołu w meczu domowym miała miejsce jeszcze w listopadzie zeszłego roku, kiedy to przejechała się po nich Arka Gdynia.

Dla Sandecji podstawą na ten sezon było utrzymanie, jednak jeśli mogą powalczyć o coś więcej, to z całą pewnością spróbują. Aktualnie strata do pozycji barażowej wynosi dziewięć punktów, co oznacza, że Arka Gdynia musiałby przegrać kilka meczów, aby realnie nawiązać z nimi walkę. Sandecja musi jednak przede wszystkim robić swoje, czyli to, co robiła do tej pory. W końcu mówimy o drużynie, która ma na swoim koncie pięć wygranych w ostatnich sześciu meczach, a także wypunktowanie ekip z czołówki. Zakłady bukmacherskie wyraźnie doceniają formę tej ekipy!

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wygraną Korony, jednak wtedy był to „inny świat i inna Sandecja”. Na co warto zwrócić uwagę pod kątem zakładów bukmacherskich? Bez wątpienia ciekawie wygląda statystyka, która mówi, że w pięciu poprzednich meczach domowych tego zespołu goście dokładnie jeden raz trafiali do siatki, a mimo to przegrywali spotkania. Wyjątkiem jest jedynie Resovia, która zremisowała 1:1 w ostatnim meczu domowym Sandecji.

  Sandecja Nowy Sącz statystyki:

 • Sandecja jest niepokonana na boiskach 1. Ligi od początku rundy wiosennej.
 • Zawodnicy z Nowego Sącza w ostatniej kolejce zremisowali 1:1.
 • Sandecja wygrała pięć z sześciu ostatnich meczów ligowych.
 • Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się wygraną Korony 1:0.
 • Sandecja nie wygrała żadnego z czterech ostatnich meczów bezpośrednich z Koroną Kielce.
 • 5 ostatnich meczów domowych tego zespołu to wyniki BTTS.
 • Sandecja zdobyła przynajmniej jednego gola w każdym meczu domowym od 18 października 2020 roku.
 • Zawodnicy z Nowego Sącza w pięciu kolejnych meczach domowych stracili dokładnie po jednym golu.
 • Ostatnia porażka domowa Sandecji miała miejsce w rywalizacji z Arką Gdynia w listopadzie 2020 roku.

Korona Kielce

Miał być wielki projekt odbudowy klubu na niższym poziomie rozgrywkowym i szybki powrót do Ekstraklasy, a jak się okazuje – pobyt w pierwszoligowym hotelu został przedłużony. Czy Korona Kielce będzie w stanie w przyszłej kampanii powalczyć o awans? Takie pytanie mogą sobie zadawać kibice, ponieważ patrząc na stratę w tabeli, a także aktualną formę – ciężko oczekiwać, że mogą powalczyć jeszcze w obecnej kampanii, mimo że matematycznie nadal jest to możliwe.

Kielczanie na ten moment mają tylko dwa punkty mniej od Sandecji, jednak trzeba też zaznaczyć, że rozegrali jedno spotkanie więcej. Korona w ostatnim czasie doznała aż czterech porażek w pięciu meczach, co najlepiej pokazuje skalę problemów, która narasta w tej drużynie.

Dodatkowo trzeba również wspomnieć o serii trzech kolejnych porażek w meczach wyjazdowych. Kielczanie mają swoje problemy i wszystko wskazuje na to, że piłkarze tego zespołu powoli się poddają w kontekście walki o awans.

Korona Kielce statystyki:

 • Korona strzelił trzy gole w ostatnim meczu wyjazdowym z Sandecją. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3 w 2018 roku.
 • Korona Kielce przegrała dwa ostatnie mecze wyjazdowe.
 • Kielczanie nie zdobyli nawet jednego gola w 5 w 6 ostatnich delegacji.
 • Korona Kielce wygrała tylko jeden z ostatnich sześciu meczów wyjazdowych - mowa o wygranej z Górnikiem Łęczna.
 • Osiem kolejnych meczów wyjazdowych tego zespołu to wyniki -2,5 gola. 
 • Korona nie zaliczyła żadnego remisu w meczu wyjazdowym podczas rundy wiosennej.
 • Kielczanie są niepokonani w czterech ostatnich meczach bezpośrednich z Sandecją.
 • Korona Kielce przegrała 3 z ostatnich 4 meczów ligowych.
 • W ostatniej kolejce Kielczanie wygrali na swoim boisku z Zagłębiem Sosnowiec.

Zakłady bukmacherskie

Korona Kielce jest w kryzysie, a Sandecja znajduje się w znakomitej formie. Można nawet powiedzieć, że Sączersi są obecnie najlepszą drużyną pod kątem aktualnej dyspozycji na boiskach 1. Ligi. Mimo to, analitycy zakładów bukmacherskich nie spodziewają się tutaj spacerku dla ekipy prowadzonej przez Dariusza Dudka. Sandecja w ostatnim meczu domowym pokazała, że potrafi w głupi sposób zgubić punkty, jak właśnie podczas rywalizacji z Resovią.

Dla postronnych kibiców bardzo ciekawe mogą być statystyki meczów bezpośrednich pomiędzy tymi drużynami, gdyż Sandecja nie wygrała żadnej z czterech ostatnich rywalizacji. Sączersi będą mieli doskonałą okazję, aby poprawić ten bilans.

Sandecja w każdym z ostatnich pięciu meczów domowych straciła dokładnie po jednym golu na swoim boisku. Czy w tym spotkaniu będzie podobnie? Ostatnie wyniki Korony Kielce nie są najlepsze, jednak trzeba odnotować, że potrafili strzelić przynajmniej jednego gola w 3 z 4 minionych rywalizacji. W związku z tym, ciekawym wyborem z oferty zakładów sportowych może być tutaj linia na BTTS, czyli typ, że obie drużyny strzelą gola.

Sukces Dominiki Pochowskiej – czytaj więcej!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.totolotek.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 02.04.2019 r., na okres sześciu lat, o nr PS4.6831.8.2018.
Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

 Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)