Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

06 lipca 2020

Zaoferowała seniorce lecznicze prześcieradła. Był to jednak tylko pretekst

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność i o to, aby nie wpuszczali do #mieszkań obcych. Seniorka z Nakła straciła gotówkę po wizycie kobiety oferującej sprzedaż leczniczych prześcieradeł.

Niestety zdarza się, że do domów mieszkańców powiatu pukają nieuczciwi akwizytorzy, którzy oferują sprzedaż różnych towarów lub usług. Ofiarami nieuczciwych sprzedawców najczęściej są Seniorzy.

Tak właśnie było i tym razem. Do jednego z mieszkań na terenie Nakła weszła kobieta i zaoferowała mieszkającej tam Seniorce kupno mającego właściwości lecznicze prześcieradła. Pokrzywdzona nie była zainteresowana zakupem, jednak handlarka była tak uciążliwa, że kobieta zdecydowała się na zakup towaru, gdyż zamierzała jak najszybciej pozbyć się nieznajomej z domu.

Kiedy pokrzywdzona na chwilę wyszła do innego pomieszczenia, złodziejka  wykorzystując nieuwagę Seniorki ukradła leżący na blacie portfel z gotówką po czym pospiesznie opuściła mieszkanie.

Aby ustrzec się przed tego typu nieprzyjemnymi sytuacjami warto być ostrożnym i dbać o swoje mienie. Przede wszystkim policjanci apelują o to, aby nawet przebywając w mieszkaniach, zamykać je na klucz i nie wpuszczać nieznajomych. Poza tym dokumenty oraz pieniądze warto przechowywać w miejscach trudno dostępnych dla osób odwiedzających.

Sprzedaż odzieży, leczniczych kołder, prześcieradeł, kalendarzy czy sprzętu agd, mogą być jedynie pretekstem, by wejść do mieszkania. Szczególnie na tego typu sytuacje należy uczulać Seniorów, gdyż złodzieje mogą łatwo żerować na ich łatwowierności i dobrym sercu.

O wszelkich niepokojących wizytach osób nieznajomych należy informować policję pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowyKPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)